Етапи дослідження, опису результатів та пошуку журналу для публікації вже позаду. Вчений знаходиться на фінішній прямій та готовий відправити свій рукопис до редакції. Але науковця долають сумніви про правильність підготовки та оформлення статті. У думках пробігає той факт, що близько 35% всіх робіт відхиляється на етапі первинної перевірки, яка виповнюється редакцією журналу. У таких випадках стаття повертається авторові так і не дійшовши до рецензування експертами.

А Ви впевнені, що Ваша робота готова до подачі в редакцію журналу?

На цей рахунок Elsevier потурбувався про те, щоб скласти певні рекомендації, які допоможуть перевірити наукову роботу та допомогти вченому ще раз упевнитися в тому, що стаття готова до подачі.  

⇒ Переконайтесь, що результати Вашої роботи розширюють знання у певній галузі досліджень, збагачують її та закладають ще одну цеглину для нових відкриттів.  

⇒ Ваша робота має зацікавити аудиторію журналу, який Ви обрали. Наукова праця – це обмін своїми пошуками, які потребують зворотного зв’язку у вигляді цитування.

⇒ Переконайтесь, що робота правильно структурована.

Назва

Анотація

Ключові слова

Структура IMRAD:

Вступ (Introduction)

Методи (Methods)

Результати (Results) And

Обговорення (Discussion)

Висновки

Розділ вдячності

Список літератури

Додаткова інформація

 

⇒ Ще раз перевірте, чи підтверджуються Ваші висновки результатами?

⇒ Оцініть свій список літератури. Чи достатньо він великий та доступний?

⇒ Черга дійшла до малюнків. Перевірте форматування рисунків та таблиці, їхні підписи та місце розташування.

⇒ Перевірте переклад статті. Часто рецензенти повертають роботи, якщо стаття не відповідає академічним стандартам. Якщо у Вас є досвід перекладу наукових статей, це великий плюс, але, якщо його недостатньо, краще віддати матеріал на переклад професіоналу та бути спокійним за цей момент.

⇒ Важливо переконатися, що стаття без помилок. Відкладіть написану роботу на день-два і потім перечитайте її знову. Свіжий погляд допоможе виявити помилки. Так можна повторити декілька раз або віддати на вичитку редактору.

Все, тепер після такої структурованої перевірки Ваша робота точно готова до подачі і обов’язково пройде первинний розгляд та буде віддана на експертне рецензування. Сумніви – це непогано, якщо вони мотивують лише вдосконалювати свою працю.

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал "Реалізації дослідницьких інновацій – стартап-рух в Україні".

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також