26 квітня Міністерство освіти і науки України опублікувало на своєму сайті проект Порядку скасування рішення спеціалізованої вченої ради про присудження наукового ступеня відповідно до вимог Закону України «Про вищу освіту». Остаточне рішення щодо скасування приймається Національним агентством за поданням Комітету з питань етики і відбувається у разі виявлення у роботі науковця академічної недоброчесності (плагіат, фальсифікації тощо) під час здобування наукового ступеня.

Будь-яка людина може звернутися із заявою до Комітету з питань етики і оскаржити рішення спеціалізованої вченої ради з приводу плагіату, подавши протягом 2-х місяців письмову скаргу, але не пізніше 1 місяця після прийняття рішення і ознайомлення з ним. Фізична особа може апелювати особисто або через адвоката, юридична особа – через представників, а громадські установи – через керівників або своїх уповноважених представників.

Скарга може розглядатися до 30 днів після її надходження або до 60 днів, у разі необхідності більш точного дослідження ситуації. До справи необхідно прикріпити документ з висновком ради. Також кожна особа може звернутися зі скаргою до Апеляційного комітету Національного агентства.

Після розгляду справи Комітет з питань етики та Апеляційний комітет подають свої рішення до Національного агентства, після чого останнє приймає вердикт і оприлюднює його на своєму офіційному сайті. Документ з постановою вручають особисто чи надсилають копію скаржнику або тому, хто його представляє ‒ спеціалізованій вченій раді чи науковій організації. Якщо позивач вважає, що рішення порушує його права, він може подати оскарження постанови до Апеляційного комітету Національного агентства впродовж 1 місяця після того, як це рішення було прийнято.

Національне агентство переконане, що цей Порядок допоможе покращити якість вищої освіти та уникнути академічної недоброчесності у наукових роботах.

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також