Видання «Наука та метрика» пропонує читачам ознайомитись з найбільш актуальними та значущими подіями світу наукометрії в традиційному щотижневому дайджесті (жовтень №1). Що важливого відбулося? На що варто звернути увагу дослідникам?

Актуальні події наукометрії: дайджест новин (жовтень №1)

Відбулося вручення Нобелівської премії у 5 номінаціях

3 жовтня стартувало вручення найпрестижнішої премії наукового світу – Нобелівської. Зокрема, нагороду отримали:

 • Сванте Паабо (медицина) – за вивчення ДНК древніх людей.
 • Ален Аспект, Джон Ф. Клаузер, Антон Цайлінгер (фізика) – за дослідження у квантовій фізиці, експериментах з заплутаними фотонами, встановлення порушень нерівностей Белла, а також відкриття у квантовій інформатиці.  
 • Каролін Бертоцці, Мортен Мелдаль та Баррі Шарплесс (хімія) – за розвиток у сфері «клік-хімії» та біоортогональної хімії.
 • Анні Ерно (Премія Альфреда Нобеля з літератури) – за роботи присвячені особистій пам’яті.
 • Білоруський правозахисник Алесь Бяляцький, російська правозахисна організація «Меморіал» та українська правозахисна організація «Центр громадянських свобод» (Премія миру) – за розвиток громадянського суспільства та демократичних цінностей (у соціальних мережах уже точаться суперечки та поширюються жарти щодо такого рішення нобелівського комітету).

Оголошено набір за програмою POLONEZ BIS

Національний науковий центр Польщі оголошує третій набір за дворічною постдокторською програмою для закордонних дослідників POLONEZ BIS. Програма передбачає повний робочий день в одній із дослідницьких установ Польщі, покриває соціальне забезпечення, навчальні курси й співпрацю з організаціями громадянського суспільства та окремими ініціативами.

Прийом заявок відкрито до 15 грудня.

Для того, щоб докладніше ознайомитися зі специфікою програми, організатори пропонують зареєструватися на профільні вебінари. Для заявників такий заплановано на 18 жовтня 2022 року. Захід проводиться англійською мовою.

Дослідникам пропонують взяти участь у конкурсі «ERC Consolidator Grant 2023»

«ERC Consolidator Grant 2023» - конкурс на отримання наукового гранту, на який можуть претендувати дослідники з 7-12-річним досвідом після здобуття докторського ступеня та мають великі наукові перспективи. Для участі приймаються проєкти за принципом «bottom-up».

Заявка на участь має бути подана головним дослідником спільно з установою, на базі якої буде проводитись дослідження. Установа має розміщуватись в країні ЄС або країні-асоційованому члені ЄС. Грант передбачено як для одноосібної, так і для командної роботи.

MSCA4Ukraine пропонує стипендії для українських вчених

У відповідь ЄС на воєнне вторгнення рф на територію України було засновано схему стипендій «MSCA4Ukraine», передбачену для тимчасово переміщених вчених з України. У рамках програми дослідники мають можливість продовжити роботу в академічних та неакадемічних організаціях у країнах-членах ЄС та асоційованих країнах Horizon Europe, зберігаючи зв’язки з дослідницькими та інноваційними спільнотами в Україні.

Ця схема також може сприяти посиленню спільноти дослідників в Україні, якщо умови для безпечного повернення будуть виконані, щоб запобігти постійному відтоку мізків і сприяти зміцненню українського університету та дослідницького сектору та його співпраці та обміну з міжнародним дослідницьким товариством. Програму Європейської Комісії MSCA4Ukraine реалізовуватиме консорціум, до складу якого входять Scholars at Risk Europe в Університеті Мейнут, Ірландія (координатор проєкту), німецький фонд Олександра фон Гумбольдта та Європейська асоціація університетів, а також французька національна програма PAUSE, Колеж де Франс, та глобальна мережа Scholars at Risk, які беруть участь як асоційовані партнери. 

Компанія «Наукові Публікації» уклала меморандум з Українською академією друкарства

Українська академія друкарства успішно реалізовує та розвиває наукове співробітництво на національному та міжнародному рівнях. Укладання Меморандуму розширює можливості для розвитку науки, освіти, наукометрії та наукових досліджень.

Партнерство з компанією «Наукові Публікації» сприятиме:

 • Забезпеченню консультаційної підтримки щодо публікаційної діяльності та розміщення наукових доробків у міжнародних базах даних.
 • Розвитку спільних наукових проєктів різних форматів: вебінари, навчальні програми, курси, стажування.
 • Обміну актуальною науковозначущою інформацією.
 • Організаційній співпраці для ефективного проведення наукових заходів.
 • Усесторонньому партнерству в розвитку науки та наукометрії.
 • Підтримці та спільний розвиток дослідницького потенціалу організацій.

Попередній випуск дайджесту (вересень №3)

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також