Головний редактор бази даних Web of Science, доктор Нандіта Квадері, написала у блозі платформи про першу серію оновлень, що відбудуться у Journal Citation Reports.

Вихід JCR планується у червні. Він буде містити останні уточнення та доповнення. Тож, на що очікувати вченим?   

Анонс виходу Journal Citation Reports та змін в ньому

1. Об’єднуючий вміст

Планується розширення журнальної літератури, що допоможе відобразити широту досліджень, надрукованих у виданнях Web of Science Core Collection. Журнали, що входять до Індексу цитування мистецтв та гуманітарних наук (AHCI) та Індексу цитування нових джерел (ESCI) не були повністю висвітлені в JCR. Тепер це зміниться.

Скрін з Journal Citation Reports 2019

Журнали, що індексуються AHCI та ESCI, відповідають тим самим суворим критеріям якості, що застосовують експерти Web of Science для аналізу публікацій в Science Citation Index та Social Sciences Citation Index. Тому зміст AHCI та ESCI, що відбирається з надійних журналів Web of Science, заслуговує повного висвітлення в JCR.

2. Журнали AHCI та ESCI так і залишаються без імпакт-фактору (IF)

Причиною цього є обчислення IF, яке застосовується лише до найефективніших журналів, які відповідають критеріям відбору платформи як за якістю, так і за результатами впливу. Такі видання індексуються в Science Citation Index (SCIE) та / або Social Sciences Citation Index (SSCI).

Чотири критерії впливу (порівняльний аналіз цитування; аналіз цитування автора; аналіз цитування редакції; та значущість змісту) покликані відібрати найбільш впливові журнали у відповідних галузях, використовуючи показник імпакт-фактору. Для журналів AHCI, наведені вище критерії не застосовуються, оскільки динаміка цитувань в мистецтві та гуманітарних науках суттєво відрізняється від інших основних галузей досліджень.

Редактори Web of Science застосовують однакові критерії впливу до всіх журналів, проте під час процесу відбору роблять менший акцент на цитуванні на рівні журналу в галузі мистецтв та гуманітарних наук. Ось чому журнали AHCI ніколи не отримували імпакт-фактор.

Журнали ESCI показують високий рівень редакційної діяльності, що необхідно для того, щоб відповідати 24 критеріям якості. Але ці журнали не відповідають чотирьом критеріям впливу. Тому база не розраховує IF і для журналів ESCI. Проте команда платформи постійно відстежує всі журнали ESCI. Ті, що розвиваються, мають високий рівень цитування на рівні журналу, переглядаються для включення до SCIE, SSCI та / або AHCI.

3. Нова метрика - Індикатор цитування журналу (JCI) Web of Science

Наступний випуск JCR розкриє нову метрику «Journal Citation Indicator». Про її методологію розрахунку більш детально буде написано у новому матеріалі в блозі бази даних. Будемо слідкувати за оновленнями.

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал "Структура, міфи, плани Web of Science. Підбірка статей про базу даних".

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також