База даних Scopus покращила інформування користувачів своєї платформи щодо даних про фінансування. 

База даних покращила пошук інформації про фінансування досліджень

Це виражено у декількох напрямках

► Наразі 16,5 млн статей мають інформацію про фінансування (сюди входять і 900 тис. нових робіт). Тепер у вчених є можливість бачити всіх спонсорів, які пов’язані з певною роботою.

► Покращено пошук «Спонсор фінансування». Він полегшує ідентифікацію досліджень, що фінансуються конкретними спонсорами. Також є опція, яка дозволяє шукати в органах фінансування вищого рівня.

Як зазначила директор Scopus Яна Цандев, поєднання ідентифікатора фінансування та гранту з опублікованою статтею допомагає науковцям отримувати максимальну інформацію про фінансування досліджень та визначати потенційних спонсорів для власної роботи. Тепер розширений розділ «Інформація про фінансування» надає більше користі для вчених, які активно користуються базою даних.

Чому це покращення важливе для наукової спільноти?

Установи, що надають фінансування, часто мають складну ієрархію, яка складається з інститутів, відділів, підрозділів тощо. Важливо витягти всі підтримувані дослідження, включаючи роботи, які були профінансовані підрозділами організації для розуміння всебічного впливу фінансування.

Scopus надає приклад для розуміння

Національний інститут раку є частиною Національного інституту охорони здоров’я. Шукаючи публікації, що визнає Національний інститут охорони здоров’я, важливо врахувати публікації, що визнає Національний інститут раку.

Таким чином, тепер користувачі можуть шукати в органах фінансування вищого рівня та отримувати результати, які включають публікації, що визнають інститути, відділи, підрозділи і надають фінансування.

Джерело

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал "Друге виключення журналів з бази даних Scopus (березень 2021)".

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також