Кожного року компанія Clarivate оприлюднює список «Високоцитованих досліджень», де визначає найбільш впливових наукових авторів. Також у цьому рейтингу вчених проводять аналітику щодо країн походження, організацій, що проводили дослідження, дисциплін.

Ілюстрація: Clarivate

До цьогорічного списку увійшло 6602 дослідники, що показали найбільш суттєві показники цитування за останні 10 років. Їх імена входять до списку топ-1% найбільш цитованих публікацій бази даних Web of Science (за дисципліною та роком видання).

Основні результати:

  • До списку увійшли представники більше, ніж 70 країн та регіонів.
  • 3774 дослідження виконано з визначеного напряму, 2828 – міждисциплінарні роботи.
  • 39,7% авторів представляють США, на другому місці Китай – 14,2%, третє місце посідає Велика Британія – 7,5%. Також до десятки найкращих країн з найбільш високоцитованими авторами входять: Австралія, Німеччина, Нідерланди, Канада, Франція, Іспанія, Швейцарія.
  • Вперше до списку потрапили представники Бангладешу, Кувейту, Маврикію, Марокко, Грузії.
  • Організацією з найбільшою кількістю високоцитованих дослідників 2021 року став Гарвардський університет (214 авторів).

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал «МОН затвердило Порядок присудження та позбавлення наукового ступеня доктора наук»

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також