Питання етики у науково-публікаційній та видавничій сферах є актуальним, і кожна країна вирішує його на рівні своєї держави. Але існують певні організації, які мають світову направленість у допомозі науковому товариству. У сьогоднішній статті ми поговоримо про діяльність «COPE» (Комітет з публікаційної етики).

COPE – міжнародний форум, що допомагає вирішувати етичні проблеми у науково-публікаційній сфері

Мета роботи COPE

COPE існує більше ніж 20 років. Організація зареєстрована як благодійна компанія з обмеженою відповідальністю у Великій Британії. Комітет з публікаційної етики був створений для надання рекомендацій у вирішенні етичних проблем під час публікацій у журналах, а також для навчання і поглиблення знань про методи захисту цілісності наукових даних на благо суспільства.

Організація прагне підтримувати та навчати редакторів, видавців і тих, хто займається публікаційною етикою. Їхня ціль – створити умови, де етичні норми стають невід’ємною частиною видавничої культури.  

За цей час Комітет надав підтримку учасникам науково-публікаційного процесу зі всього світу з усіх академічних галузях.  

Візія проєкту COPE

Створити майбутнє, в якому етична практика в науці стане культурною нормою.

Хто є членами COPE?

  • Редактори.
  • Видавці та пов’язані з ними організації, приватні особи.

Стратегія COPE на 2020-2023 рр.

  • Продовжувати надавати підтримку в етичних питаннях та своєчасно реагувати на складні проблеми з публікаційної етики, з якими стикаються його члени.
  • Розширювати спектр ресурсів організації та розробляти нові для задоволення потреб університетів та виробників не тільки журнальної наукової продукції.
  • Підвищувати та розширювати інформацію щодо діяльності COPE.
  • Більш активно реагувати на етичні питання в науковій статті та під час її публікації.
  • Розширювати членство і створювати більше джерел доходу для підтримки місії Комітету. Дохід COPE формується виключно за рахунок членських внесків її членів - редакторів журналів, видавців та інших осіб, пов'язаних з видавничою діяльністю.

COPE має свій офіційний сайт, де зосереджено багато корисної інформації з приводу публікаційної етики. Кожен редактор, видавець, вчений може знайти там відповіді на свої питання і, керуючись міжнародними стандартами, отримати підказки та рішення як діяти.

Періодично Комітет створює форуми для своїх учасників, де вони можуть обговорювати актуальні теми, висловлюючи свої думки.

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал «YouTube - корисне джерело інформації для вчених. Підбірка відео про наукометрію».

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також