Традиційно кожного тижня періодичне видання «Наука та метрика» інформує читачів про найбільш актуальні події у світі наукометрії. Тому презентуємо черговий інформаційний дайджест серпня (№4). Що важливого відбулося у світі наукових досліджень цього тижня?

Дайджест актуальних новин тижня від видання «Наука та метрика» (серпень №4)

Research4Life надає безплатний доступ до своїх ресурсів для дослідників та бібліотекарів

Платформа Research4Life надає безоплатний доступ до 19 ресурсів для дослідників та бібліотекарів. До переліку цих ресурсів входять Elsevier, Springer Nature, Taylor & Francis, Cambridge University Press, Oxford University Press, IOP Publishing, Emerald Publishing, Міжнародного центру сільського господарства та біологічних наук (Centre for Agriculture and Bioscience International).

Кількість безплатних ресурсів для українських вчених становить: понад 148 тис. електронних книг, понад 40 тис. наукових журналів і десятки баз даних.

Science|Business ініціює опитування для вчених

Science|Business проводить коротке  анонімне опитування про наукові санкції в контексті війни в Україні, що включає:

 • Питання необхідності санкціонування наукових зв’язків з росією.
 • Формування політики згортання наукових зв’язків.
 • Виокремлення ефективного механізму наукового санкціонування.

Підсумки опитування буде оприлюднено на вересневій конференції «Об’єднана Європа: розширення співпраці в галузі досліджень та інновацій під час війни».

У серпні відбудеться презентація оновлених функціональних можливостей системи URIS

30 серпня 2022 року відбудеться довгоочікувана для української наукової спільноти подія – презентація «Національної електронної науково-інформаційної системи» (Ukrainian Research Information System), до участі в якій запрошуються представники ЗВО та наукових установ.

Презентація URIS передбачатиме:

 • Розгорнену аналітику функціональних можливостей модулів «Дослідницькі інфраструктури»,  «Установи», «Новини», «Можливості», «Корисна інформація», «Кабінет відповідальної особи установи».
 • Обговорення подальших напрямків та функціональних можливостей системи (Ukrainian Research Information System.
 • Тестування нових можливостей системи.

Нагадаємо, раніше українські дослідники презентували систему URIS на міжнародному рівні.

МОН пропонує до громадського обговорення Проєкт плану відновлення України в частині освіти та науки

До громадського обговорення пропонується проєкт, де визначено основні проблеми, можливі шляхи їх вирішення та пріоритетні цілі щодо відновлення освітньої та наукової діяльності в Україні.

Зокрема, вищезгаданий документ розглядає такі проблеми галузі науки та інновацій:

 • Система організації оборонної наукової та науково-технічної діяльності не відповідає потребам та викликам.
 • Недостатня спроможність органів державного управління у науковій сфері у частині ефективної реалізації політики та брак міжвідомчої координації, якісних даних та цифрових інструментів їх збору й аналізу.
 • Відсутність державної стратегії розвитку науки, яка чітко б визначала роль науки у загальній економічній стратегії та її очікуваний внесок у створення інновацій та технологій у пріоритетних для держави напрямах.
 • Зниження наукового кадрового потенціалу у зв’язку з війною, міграцією, низьким соціальним статусом професії науковця, відсутністю стимулюючих кар’єрних траєкторій в дослідницькому секторі.
 • Втрата наукової інфраструктури через бойові дії, застаріла та недостатня дослідницька та інноваційна інфраструктура.
 • Низький рівень інтеграції до світового і Європейського дослідницького простору, відсутність системної державної політики щодо супроводу та підтримки міжнародної співпраці у сфері науки.

Пропозиції приймаються щодо проєкту 3 вересня 2022 року.

Компанія «Наукові Публікації» розпочинає співпрацю з Львівським національним університетом ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С.З. Ґжицького

Компанія «Наукові Публікації» підписала Меморандум про співпрацю у сфері наукових публікацій з Львівським національним університетом ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С.З. Ґжицького.

Задекларовані напрямки співпраці:

 • співробітництво у сфері освіти, науки, наукометрії та наукових досліджень;
 • інформаційне та організаційне забезпечення заходів, що проводяться Сторонами, підтримка їх підготовки та проведення;
 • інформаційно-консультаційне співробітництво з питань наукових робіт, статей та їх розміщення в Міжнародних наукометричних базах даних.

Видання «Наука та метрика» завжди слідкує за найважливішими подіями світу наукометрії!

Попередній випуск інформаційного дайджесту (серпень №3)

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також