Найбільш вагомі події світу наукометрії за поточний тиждень від видання «Наука та метрика». Продовжуємо інформувати наших читачів.
Препринти TechRxiv і Research Square включено у Scopus
Наукометрична база даних Scopus з 2017 року почала відображати дані про препринти автора у профілі дослідника. Однак інформація про них генерувалася лише з окремих сервісів - arXiv, ChemRxiv (фізичні науки), bioRxiv (біологічні науки), medRxiv (медичні науки), SSRN (соціальні науки). Нещодавно перелік платформ було розширено та додано матеріали з TechRxiv (інженерія, інформатика) і Research Square (міждисциплінарні науки).
До кінця року в Scopus планують розмістити посилання приблизно на 15 000 препринтів TechRxiv та 150 000 Research Square, датованих 2017 роком, в результаті чого загальна кількість препринтів у Scopus сягне 1,4 мільйона.
Редизайн пошуку Scopus: додано функцію об’єднання запитів
У Scopus з’явилася функція «Об’єднати запити», що дозволяє ввести декілька пошукових запитів і об’єднати їх. Передбачається можливість об’єднати до 50 запитів.
Визначений запит буде доданий в історію пошуку.
Поради з академічної доброчесності компанії Clarivate: що необхідно знати перед публікацією в Web of Science
Академічна доброчесність – один з головних складників якісної наукової публікації, тому спеціалісти компанії Clarivate при підготовці матеріалу рекомендують:
- Бути обізнаним про стандарти академічної доброчесності перед подачею матеріалу.
- Вибирати лише перевірені журнали.
- Цитувати тільки перевірені джерела.
- Ділитись стандартами академічної доброчесності зі своїми колегами.
- Передавати досвід молодшим працівникам університету чи організації.
Оновлено рейтинг науковців та університетів «AD Scientific Index» 2022
AD Scientific Index (Alper-Doger Scientific Index), на відміну від інших систем, які забезпечують оцінювання журналів та університетів, є системою рейтингу та аналізу, що базується на науковій продуктивності. Крім того, окремо розраховуються рейтинги установ на основі наукових характеристик афілійованих вчених.
Індекс враховує показники i10, h-індекс та цитування в Google Scholar. Загалом використовується дев’ять параметрів, «AD Scientific Index» показує рейтинг окремих вчених за 112 предметами, 14 153 установами, 215 країнами, 10 регіонами світу.
Попередній випуск інформаційного дайджесту від видання «Наука та метрика» (липень №3)