Найбільш вагомі події світу наукометрії за поточний тиждень від видання «Наука та метрика». Продовжуємо інформувати наших читачів.  

Дайджест новин №4 (липень) від видання «Наука та метрика»

Препринти TechRxiv і Research Square включено у Scopus

Наукометрична база даних Scopus з 2017 року почала відображати дані про препринти автора у профілі дослідника. Однак інформація про них генерувалася лише з окремих сервісів - arXiv, ChemRxiv  (фізичні науки), bioRxiv (біологічні науки), medRxiv (медичні науки), SSRN (соціальні науки). Нещодавно перелік платформ було розширено та додано матеріали з TechRxiv (інженерія, інформатика) і Research Square (міждисциплінарні науки).

До кінця року в Scopus планують розмістити посилання приблизно на 15 000 препринтів TechRxiv та 150 000 Research Square, датованих 2017 роком, в результаті чого загальна кількість препринтів у Scopus сягне 1,4 мільйона.

Редизайн пошуку Scopus: додано функцію об’єднання запитів

У Scopus з’явилася функція «Об’єднати запити», що дозволяє ввести декілька пошукових запитів і об’єднати їх. Передбачається можливість об’єднати до 50 запитів.

У Scopus з’явилася функція «Об’єднати запити»

Визначений запит буде доданий в історію пошуку.

Поради з академічної доброчесності компанії Clarivate: що необхідно знати перед публікацією в Web of Science

Академічна доброчесність – один з головних складників якісної наукової публікації, тому спеціалісти компанії Clarivate при підготовці матеріалу рекомендують:

  1. Бути обізнаним про стандарти академічної доброчесності перед подачею матеріалу.
  2. Вибирати лише перевірені журнали.
  3. Цитувати тільки перевірені джерела.
  4. Ділитись стандартами академічної доброчесності зі своїми колегами.
  5. Передавати досвід молодшим працівникам університету чи організації.

Оновлено рейтинг науковців та університетів «AD Scientific Index» 2022

AD Scientific Index (Alper-Doger Scientific Index), на відміну від інших систем, які забезпечують оцінювання журналів та університетів, є системою рейтингу та аналізу, що базується на науковій продуктивності. Крім того, окремо розраховуються рейтинги установ на основі наукових характеристик афілійованих вчених.

Індекс враховує показники i10, h-індекс та цитування в Google Scholar. Загалом використовується дев’ять параметрів, «AD Scientific Index» показує рейтинг окремих вчених за 112 предметами, 14 153 установами, 215 країнами, 10 регіонами світу.

Попередній випуск інформаційного дайджесту від видання «Наука та метрика» (липень №3)

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також