Нещодавно відбулась важлива подія для всього українського наукового простору. Всі установи, які займаються дослідницькою діяльністю, вже з 1 червня 2019 року під’єдналися до наукометричних баз даних Web of Science та Scopus за рахунок коштів держави. Вже проведено державну закупівлю і підписано договори з постачальниками наукометричних баз даних з однієї сторони і науковими організаціями з іншої терміном на 1 рік, після чого можна буде продовжити договір про співпрацю.

Починаючи з 2017 року Міністерство освіти і науки почало проводити дії щодо забезпечення ВУЗів України доступом до Scopus та WoS за кошти держави. Тоді 67 наукових організацій та ВИШів змогли підключитись до Scopus та 64 установ до WoS, а у 2018 році до Scopus отримали доступ 135 закладів, а до WoS – 105.

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич прокоментували ці дії як ті, що безсумнівно приносять свої результати і показники публікацій серед українських вчених у журналах, які входять в Web of Science та Scopus, зростають. Це стосується багатьох галузей науки в Україні, що позитивно впливає на представленні українських відкриттів на всесвітньому рівні. Мотиваційним кроком для підключення, стало звернення багатьох інших відомчих підпорядкувань з проханням доступу до світових баз даних, щоб усі дослідники могли користуватись цією унікальною можливістю. Якщо Ваша установа ще не має доступу, тоді ось рекомендації, як його отримати: необхідно оформити та подати заявку до Державної науково технічної бібліотеки, після чого можна буде одразу отримати доступ. Для підключення до декількох баз потрібно подати окремі заявки. Всю точну інформацію можна знайти на сайті бібліотеки.

Коментар редакції: “Українські вчені довгий час не мали доступу до наукометричних баз даних, не тільки через те, що це було неможливо технологічно, а й через відсутність фінансування, але завдяки європейським реформам, які впроваджує МОН, український дослідник все ж таки зміг отримати відкритий доступ до Scopus та Web of Science. І тепер у кожного наукового діяча є можливість активізуватися в публікаційній сфері та стежити за своєю репутацією на міжнародній науковій арені, а також за наукометричними показниками свого ВНЗ та зарубіжних колег.

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також

Sinytskyi M.
Sinytskyi M.

Sinytskyi M. 2 роки тому

У вас на фото не Чернівецький у-т, а КПІ

2 роки тому

Доброго дня! У цій статті немає фото, можливо, Ви мали на увазі іншу статтю?