На сьогодні індекс Гірша або h-index є важливим показником науковї діяльності кожного вченого, групи науковців чи організації. Він базується на кількості дослідницьких праць та їхнього цитування. Його запропонував американський вчений Хорхе Гірш у 2005 році.

Місія h-index полягає в тому, щоб надати більш адекватну та конкретну інформацію, ніж можуть дати показник загальної кількості публікацій та показник загальної кількості цитування. 

Що таке індекс Гірша та як його розрахувати - науково-навчальний центр компанії "Наукові публікації - Publ.Science"

Приклад розрахунку індексу Гірша- науково-навчальний центр компанії "Наукові публікації - Publ.Science"

Нюанси індексу Гірша - науково-навчальний центр компанії "Наукові публікації - Publ.Science"

Способи підвищення індексу Гірша - науково-навчальний центр компанії "Наукові публікації - Publ.Science"

Автор статті: Єлизавета Батаєва

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал "«Scimago Institutions Rankings 2019»: лідери серед наукових установ, ЗВО світу та України".

img

Авторка журналу «Наука та метрика». За освітою фінансист; експерт з багаторічним досвідом у сфері наукового консалтингу; спеціаліст науково-навчального центру компанії «Наукові публікації»; ведуча науково-інформаційних семінарів та вебінарів у сфері наукометрії; створила свою авторську методологію, по якій проводить індивідуальні консультації, допомагаючи українським вченим реалізовувати їхню публікаційну діяльність; активна учасниця наукових конференцій та форумів; авторка дослідницьких робіт та статей для першого незалежного журналу про наукометрію в Україні «Наука та метрика».

Читайте також