Видання «Наука та метрика» постійно слідкує за всіма оновленнями сфери наукометрії задля того, щоб наші читачі завжди залишалися обізнаними про новітні тенденції та зміни, що можуть повипливати на їхню дослідницьку кар’єру. Тому, пропонуємо ознайомитись з першим у червні випуском дайджесту новин від нашого журналу.

Новини науки та наукометрії: інформаційний дайджест (червень №1)

Відбулося щорічне масштабне оновлення наукометричних показників Scopus за підсумками 2021 року

Традиційно в кінці травня-червні проводиться оновлення основних наукометричних показників Scopus, зокрема метрик SNIP, SJR, CiteScore та похідних від них. Оновлення уже доступні в рамках наукометричної бази даних.

Крім цього, розширені характеристики метрик були опубліковані компаніями-партнерами, що тісно співпрацюють з Elsevier в контексті розрахунку показників:

 • Показники SNIP 2021 розміщено на сайті Центру наукових і технологічних досліджень Лейденського університету в розділі «Journal indicators».
 • Усі показники метрики SJR 2021 доступні на офіційному сайті Scimago Lab, де зокрема розміщено інформацію і про 86 українських видань.   
 • Розрахунок показників CiteScore здійснює безпосередньо компанія Elsevier, тому ця метрика доступна в Scopus, а також в переліку видань, що індексуються в цій базі даних.

Оновлено Перелік наукових фахових видань України

Відбулося засідання Атестаційної колегії МОН за результатами якого оновлено Перелік наукових фахових видань. В результаті, було рекомендовано присвоїти 2 друкованим науковим виданням категорію «А», а 17 друкованим та 7 електронним – категорію «Б».

Нині до фахових видань України, згідно з оновленнями, належить 123 друковані та 6 електронних журналів категорії «А» та 1279 друкованих та 87 електронних – категорії «Б». Докладний перелік тут.

Оголошено конкурс на обрання членів Наукової Ради Національного фонду досліджень України

Відповідно до Положення «Про конкурс щодо обрання членів Наукової ради Національного фонду досліджень України» оголошено конкурс щодо обрання на вакантні місця членів Наукової ради, зокрема:

 • 8 місць за секцією природничих, технічних наук та математики;
 • 5 місць за секцією біології, медицини та аграрних наук;
 • 4 місця за секцією соціальних та гуманітарних наук.

Кінцева дата подання: 12 вересня 2022 р.

Bentham Science продовжило доступ для українських науковців

У 2021 р. видавець Bentham Science надав доступ до наукових матеріалів українським закладам вищої освіти та науковим установам. Такою можливістю скористались близько 200 організацій. Цього року, в підтримку українській спільноті, доступ було продовжено до 30 вересня 2022 р.

Для того, щоб отримати доступ до ресурсу новим організаціям, що не мали такої можливості до того, необхідно заповнити форму.

Bentham Science – один з провідних видавців наукової літератури в галузі медичної справи та фармакології, що видає понад 130 журналів. Переважна більшість з них має високі наукометричні показники та входить до провідних міжнародних баз даних.  

Розпочато прийняття заявок на конкурс українсько-латвійських науково-дослідницьких проєктів у 2023-2024 рр.

Відповідно до Угоди між Урядом України та Урядом Латвійської Республіки про співробітництво в галузі освіти, науки та культури, передбачено реалізацію спільних дослідницьких проєктів з можливістю отримання фінансування.

Пріоритетні напрями:

 • гуманітарні науки;
 • екологія, енергетика та енергоефективність;
 • біотехнології, біоінженерія та генетика.
 • нові матеріали.

Кінцева дата подання: 2 вересня 2022 р.

ResearchGate ініціює проведення глобального опитування про стан дослідницької спільноти

Опитування було розроблено у партнерстві з Німецьким центром досліджень і наукових досліджень вищої освіти з метою оцінки успіхів та проблем дослідників у трьох категоріях:

 • баланс роботи/побуту/науки та перспективи кар'єрного зростання;
 • академічна свобода та участь;
 • інклюзивність та підтримка.

Опитування триватиме у червні, зараз воно доступне у ResearchGate

Springer Nature, figshare та Digital Science проводить дослідження щодо стану відкритих даних з можливістю отримання грошової винагороди

Опитування «Стан відкритих даних» проводиться уже сьомий рік поспіль та публікуються у формі глобального звіту. Мета дослідження – дізнатися про глобальний обміну відкритими даними, а також проблеми, з якими стикаються дослідники та наукові установи щодо доступу до відкритих даних.

У дослідників є можливість отримати подарункову картку на 100 доларів США.

Дата завершення: 18 липня 2022 р.

Компанія «Наукові Публікації» розширила мережу активів та інфраструктури

15 червня 2022 року компанія «Наукові Публікації» заявила про укладення угоди з ТОВ «ВорлдСайПабл Казахстан» щодо купівлі казахстансько-азіатської інфраструктури, а також ряду активів компанії «World Sci Publ»*.

Це означає глобальні зміни на ринку наукового консалтингу, оскільки «World Sci Publ» ініціює власний вихід з ринку, а компанія «Наукові Публікації» укріплює позиції.

*Угода повністю виключає можливість придбання структур російської федерації

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал «10 причин, чому наукову статтю можуть відхилити до рецензування»

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також