Видання «Наука та метрика» презентує другий випуск щотижневого дайджесту найбільш актуальних новин зі сфери науки та наукометрії. Про що варто знати вченим?

Новини науки та наукометрії. Випуск 2 (червень)

Війна за метадані: два лідери у сфері наукометрії позиватимуться одне проти одного в суді

У 2022 році компанія Clarivate заявила про створення безплатного сервісу для обміну метаданими між бібліотеками, науковими організаціями та академічними установами MetaDoor. На цей сервіс звернули увагу в OCLC – одній з найбільших некомерційних бібліотечних організацій. Вони сприйняли створення MetaDoor як загрозу своєму флагманському сервісу WorldCat.

В OCLC заявили, що створення MetaDoor порушує політику конфіденційності та втручається у контракти з партнерами компанії. Тому, Clarivate та її дочірні організації було звинувачено у хижацькій поведінці на ринку та сформовано позов до суду.

Компанія Clarivate заявляє про оскарження такого рішення.

В очікуванні Journal Citation Reports 2022! Спеціалісти роблять прогнози

З дня на день компанія Clarivate презентує Journal Citation Reports 2022, що є одним з найбільших джерел для оновлення наукометричних показників в рамках бд Web of Science.

Спеціалісти сфери наукометрії прогнозують такі особливості JCR у цьому році:

  • Науковий контент раннього доступу з даних 2020 року вперше буде включено в розрахунок показника імпакт-фактора журналу (JIF).
  • Розширення даних раннього доступу забезпечить підвищення кількості цитованих матеріалів у 2021 чисельнику імпакт-фактора.
  • На показники цитування та характер наукового цитування глобально впливатиме розповсюдження теми щодо COVID-19.

Розпочато прийняття заявок на 7-ий Міжнародний міждисциплінарний конкурс наукових і мистецьких робіт імені Володимира Маняка та Лідії Коваленко

Цьогорічною тематикою конкурсу є: «Я, моя родина, моя країна: пам’ять про Голодомор і погляд на сучасну війну росії проти України крізь призму особистого досвіду». До участі запрошуються дослідники різних академічних рівнів: студенти, аспіранти та науковці (віком до 35 років).

Основною вимогою є подання унікальних дослідницьких чи мистецьких матеріалів, що відповідають тематиці конкурсу.

Термін подання робіт: до 20 листопада 2022 р.

Оголошено прийняття заявок на здобуття премій імені видатних учених України

Національна академія наук України оголосила про початок прийняття заявок на 25 премій імені видатних вчених. Номінантами можуть стати дослідники, які зробили значний внесок у розвиток науки та економіки України.

На здобуття премій висуваються наукові роботи, що мають велике дослідницьке значення, але не менше 6 місяців та не більше 5 років після публікації, а також винаходи та відкриття.

До участі запрошуються:

  • Члени-кореспонденти НАН.
  • Дослідники, що працюють в наукових організаціях чи академічних структурах України.
  • Авторські колективи.

Термін прийняття заявок: до 1 листопада 2022 року

Співпрацю щодо науково-технічної діяльності з рф припинено на нормативному рівні

19 червня 2022 року Верховною Радою України було прийнято Закон України «Про припинення дії Угоди між Урядом України та Урядом Російської Федерації про науково-технічне співробітництво», що анулює Угоду про співробітництво, укладену в 1998 році.

Нині ухвалений парламентом законопроєкт направлено на підпис Президенту.

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал «Вашу статтю відхилили. Як оскаржити рішення редакції і чи варто це роботи?»

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також