Видання «Наука та метрика» проводить постійний моніторинг найбільш актуальних оновлень у світі наукометрії. Пропонуємо нашим читачам ознайомитись з новинами дослідницької сфери в останньому випуску інформаційного дайджесту (липень №1).

Інформаційний дайджест новин від видання «Наука та метрика» (липень №1)

Відбулося оновлення показників журналів Web of Science: Journal citation reports (JCR) 2022!

Компанія Clarivate опублікувала дані щодо оновлених наукометричних показників видань у вигляді Journal citation reports 2022. Таке оновлення проводять кожного року у літній період, за основу взято інформаційні відомості журналів, що індексуються у базі даних Web of Science.

Journal citation reports 2022 включає відомості про понад 23 тисячі видань, що входять в ядро бази даних - Web of Science Core Collection: інформацію про Impact Factor, кількість цитувань, percentageOAGold, Journal Citation Indicator (JCI), квартиль видань.

Велика Британія оголосила про надання нового пакету допомоги для українських науковців

Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон анонсував низку заходів для підтримки українських дослідників:

  • Фінансування програми «Researchers at Risk Fellowship» пропонується збільшити у чотири рази за якою близько 130 українських дослідників будуть запрошені у Велику Британію.
  • Надаватиметься фінансування для спільних програм Великої Британії та України, зокрема «Universities UK International» і «Cormack Consultancy Group».
  • Навчатиметься пріоритет для надання українським вченим віз «Global Talent».
  • Буде проведено конференцію «Re.Build» щодо відновлення та відбудови міст України провідними технологічними установами Великої Британії.

На громадське обговорення пропонується проєкт щодо змін Указу Президента щодо щорічних грантів молодим ученим та докторам наук

На громадське обговорення пропонується проєкт Указу Президента України «Про внесення змін до деяких Указів Президента України щодо щорічних грантів Президента України молодим ученим та докторам наук», що вносить такі зміни:

  • Визначає суб’єкт, на який буде проведено проведення конкурсу.
  • Встановлює граничний вік для поняття «молодий учений».
  • Надає можливість визначення кількості грантів.
  • Встановлює можливість встановлення розміру гранту.

Зауваження та пропозиції приймаються до 12 липня.

Відбулися зміни у положенні щодо стипендій для молодих вчених від Президента України та Кабінету міністрів

Оновлено нормативні положення «Про стипендії Кабінету Міністрів України для молодих вчених» та «Про стипендії Президента України для молодих вчених» щодо:

  • Уточнення необхідного переліку вимог для кандидатів.
  • Усунення наявних нормативних колізій згідно з Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність» мають статус молодого вченого».

Рада молодих вчених МОН та ініціатива ScienceForUkraine проводять опитування для вчених

Ініційовано опитування щодо перебування науковців за кордоном, професійні виклики та наявні проблеми від Ради молодих вчених МОН та ScienceForUkraine.

Метою опитування є виявлення необхідних моментів, що варто удосконалити задля комфортного перебування українських науковців в інших країнах та їх врахування у подальших програмах підтримки.

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал «Інформаційний дайджест найбільш актуальних новин зі світу науки та наукометрії (червень №2)»

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також