Видання «Наука та метрика» — ваш вірний супутник у пізнанні світу наукометрії. Ми продовжуємо сповіщати наших читачів про найбільш актуальні, вагомі та значущі події, аби вони завжди залишалися в авангарді інформаційно-дослідницького кола.

Інформаційний дайджест від видання «Наука та метрика» (жовтень №3)

Нові функції у системі Scopus!

Наукометрична база даних Scopus оновила функції експорту записів з платформи. Редакція функціональності Scopus Export була створена завдяки відгукам користувачів. 

Удосконалення включені в редизайн:

 • Простий вибір формату експорту та діапазону документів, які потрібно експортувати.  
 • Збільшення можливостей експорту за допомогою максимум 20 тисяч повних записів документів у форматах CSV, TXT та ін.
 • Збільшено кількість записів, які можна експортувати в Mendeley, до 2000 записів.

Оновлені функції уже доступні на платформі.

Для українських вчених продовжено доступ до Bentham Science до кінця 2022 року

Bentham Scienceплатформа-науковий агрегатор дослідницької літератури, де зібрано матеріали в галузях фармакології та медицини, технічних та суспільних наук.

Наукові установи та заклади вищої освіти України, які зареєструвались раніше, продовжують користування ресурсами Bentham Science до кінця поточного року. Нові установи для отримання доступу мають заповнити форму. Для того, щоб отримати доступ до платформи, необхідно звернутись до Державної науково-технічної бібліотеки України.

Уряд Словацької Республіки надає стипендії українським вченим

Згідно з Програмою співробітництва між Міністерством освіти і науки України та Міністерством освіти Словацької республіки в галузі освіти, на 2022-2023 навчальний рік українським студентам та дослідниками надається:

 • 12 на освітньо-кваліфікаційний рівень «Бакалавр» та «Магістр»;
 • 2 стипендії студентам 5 курсу Ужгородського національного університету кафедри словацької філології;
 • 8 стипендій для аспірантів та викладачів ЗВО.

Програма направлена на встановлення більш тісних партнерських зв’язків і співробітництва у сфері освіти та науки.

Кабінет Міністрів України видав Розпорядження про присудження премій за розроблення і впровадження інноваційних технологій

18 жовтня 2022 року Кабінет Міністрів України видав Розпорядження щодо присудження Премії Кабінету Міністрів України за розроблення і впровадження інноваційних технологій. Винагороду присуджено за такі роботи:

 • Розроблення та впровадження у виробництво нових екологічно чистих технологій виготовлення особливо чистої сировини для вирощування галогенідних сцинтиляційних монокристалів (8 вчених).
 • Інноваційна технологія створення препаратів на основі живих бактерій для отримання якісних та безпечних м’ясних продуктів (7 дослідників).
 • Розроблення і впровадження інноваційних технологій у діагностиці, лікуванні та прогнозуванні туберкульозу у цивільних і військових із зони Операції Об’єднаних Сил в умовах пандемії (5 вчених).
 • Розробка та впровадження комплексу інноваційних медико-біологічних технологій для індивідуалізованої оцінки ризику, ранньої діагностики та прогнозування онкологічної трансформації у постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській атомній електростанції (4 дослідники).
 • Створення вітчизняного інноваційного комплексу з серійного виробництва та випробувань радіогідроакустичної системи на базі пасивних ненаправлених буїв РГБ-16В, шифр «Ятрань» (10 вчених).

Розмір Премії у 2022 році складає 50 тис. грн кожна.

Компанія «Наукові Публікації» уклала меморандум з Львівським національним університетом природокористування

Підписання Меморандуму відбулося 20 жовтня 2022 р. під час зустрічі Директора компанії «Наукові Публікації» Глушка Дениса Романовича та ректора Львівського національного університету природокористування, Снітинського Володимира Васильовича.

Меморандум було укладено з метою встановлення співпраці в галузі освіти й наукових досліджень, сприянні збільшенню кількості, якості наукових публікацій, їх розміщенню у міжнародних наукометричних базах даних.

Попередній випуск інформаційного дайджесту (жовтень №3)

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також