Українські вчені розробили тест-системи, які допомагають визначати антитіла коронавірусу в організмі. Цей винахід дозволить виявляти людей, які вже перехворіли на цей вірус, виділяти антитіла у їхній крові та використовувати їх для допомоги і лікування важкохворих пацієнтів. А також у майбутньому проводити оцінку вакцин проти COVID-19.

Інноваційні розробки української науки

Ми стали п’ятою державою у світі, що створили ці системи. Такі розробки вже виготували Китай, США, Німеччина та Росія. Ця новина викликає гордість за оперативність та професіоналізм наших вчених. Які б скрутні часи в країні не траплялися, але потенціал нашої інтелектуальної еліти не піддається сумніву. 

Нагадаємо, наші вчені з Інституту молекулярної біології та генетики Національної академії наук також розробили ПЛР-тести на коронавірус, що пройшли сертифікацію і допомагають виявляти COVID-19 в організмі швидше та дешевше, ніж зарубіжні тести.

Дуже хочеться, щоб небезпечно-спонукаючих факторів було менше, але залишався необхідний дух для постійної активної думки, направленої на розробку передових відкриттів, що створюватимуть кращі та безпечні умови життя. А також допоможуть нашій країні піднімати економічне становище та вирішувати гостре питання грошової допомоги на дослідження, бо одне без одного, на жаль, не запустить необхідного механізму. Влада потребує новітніх рішень, а вчені - фінансування.

Нещодавно ми публікували матеріал про оновлені цифри у фінансуванні науки у 2020 році.  

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також