Рішенням Кабінету Міністрів від 3 квітня 2019 р. №285 прийнято Порядок проведення атестації вчених в різних наукових установах. Атестація вчених проводиться для того, щоб оцінити рівень професійної підготовки та результативності роботи кожного дослідника, а також його кваліфікації, перспективності наукової роботи, професійного заохочення тощо. Кожна перевірка має свою форму, яка передбачає:

‒ Якісні наукові результати та викладацьку роботу вченого
‒ Участь у наукових проектах, публікації та патенти
‒ Робота з науковими кадрами
‒ Співробітництво національного і міжнародного рівня, мобільність
‒ Кваліфікаційне підвищення та адміністративні обов’язки
‒ Поширення науки

Атестаційну перевірку проходять науковці один раз в 5 років або не частіше одного разу в 3 роки. У випадку виявлення фахової некомпетентності або порушення академічної доброчесності, відбувається повторна атестація,
яка можлива лише через рік після першої перевірки.

Головні критерії повторної атестації:

‒ атестаційна комісія пред’являє необхідні рекомендації, згідно з результатами атестації
‒ науковець оскаржує результати перевірки, звертаючись до керівника наукового закладу протягом місяця. Тоді керівник має право подати висновки справи наукового робітника на розгляд вдруге та узгодити з вченою радою інший склад атестаційної комісії. Після виявлення результатів атестації або у випадку розірвання трудового договору, науковець може оскаржити це рішення згідно з законодавством про Порядок розгляду індивідуальних трудових спорів або в судовому порядку.

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також