У Scopus існує суворий процес фільтрації наукових журналів. У цій важливій справі базі даних допомагає незалежна експертна рада – Комітет з вибору вмісту та консультативної роботи в Scopus (CSAB).

Незалежна експертна рада "CSAB".

Фото: сайт Elsevier; На фото: незалежна експертна рада "CSAB".

До "CSAB" входять авторитетні науковці та бібліотекари, професіонали у своїх галузевих напрямках, які проводять глибоку експертизу та за певними стандартами відбирають журнали для Scopus. Вони активно шукають та підбирають літературу, що відповідає потребам та стандартам науково-дослідної спільноти. Протягом року експерти переглядають всі журнали, які пропонує база даних, дивляться, які є релевантними для науковців, а що потрібно вдосконалити.

Scopus прислухається до рекомендацій "CSAB" для того, щоб база даних продовжувала відповідати міжнародним наукометричним стандартам, які є актуальними на сьогодні.

"CSAB" оцінює журнали, які підходять для включення в Scopus, спираючись на певні критерії:


                                      Критерії відбору журналу в Scopus

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал про звіт МОН щодо розвитку наукової сфери.

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також