Компанія «Clarivate» оголосила переможця премії Юджина Гарфілда за інновації в аналізі цитування. Переможцем 2021 року стала Елена Палларі, аспірантка з Університетського коледжу Лондона (UCL).

Компанія "Clarivate" оголосила нового переможця премії Юджина Гарфілда

Проєктна пропозиція, яку переможниця відправила на конкурс, стосувалась застосування унікального підходу бібліометричної оцінки до впливу цитування, який вивчатиме не тільки характеристики групи статей, а й характеристики їх цитованих статей. Для цього проєкту вона буде використовувати набір документів, що стосуються методологічних досліджень клінічних випробувань в опублікованому портфоліо Відділу клінічних випробувань Ради медичних досліджень Великобританії (MRC) в UCL.

Як зазначила Елена Палларі, для неї є честю, що її внесок був визнаний інноваційним з потенціалом просування аналізу цитування в методології клінічних випробувань. Ця нагорода відкриває їй можливість прогресувати у своїх дослідженнях. На сьогоднішній день бібліометрична оцінка та розробка показників у сфері методологічних досліджень клінічних випробувань не досліджувалися, а також оцінка впливу на рівні групи. 

Ця нагорода є визначною в моїй кар’єрі. Вона допоможе мені зосередитися на аналізі цитування для методології клінічних випробувань.

Елена Палларі, як лауреат премії імені Юджина Гарфілда, виграла 25 000 доларів та отримали доступ до даних Web of Science. 

Нагорода надає доступ до неймовірного ресурсу з широким спектром даних у Web of Science, які важливі для мого дослідження. Сподіваюся, я зможу скористатися цими даними, щоб перевірити їх релевантність та обґрунтованість для показників на рівні групи, які я маю намір розробити. Фінансування також покладе початок процесам створення моєї власної дослідницької групи, яка буде оцінювати вплив досліджень у сфері методології клінічних випробувань та розробляти показники, які методисти можуть враховувати при розробці та публікації своєї роботи.

Переможниця конкурсу виразила свою вдячність компанії за підтримку молодих дослідників, можливості йти шляхом доктора Юджина Гарфілда у бібліометрії. 

Як дослідники, ми повинні служити сфері досліджень, відповідаючи за встановлення та використання відповідних показників, які фіксують справжню цінність та якість наукових досліджень, а не недоречне числове присвоєння показників.

Джерело

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал "Новини наукометрії. Головні події вересня"

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також