Міжнародна наукова спільнота підтримує Україну та започатковує різноманітні програми та ініціативи, спрямовані на допомогу українським дослідникам. Однією з таких є #ScienceForUkraine

#ScienceForUkraine була створена з ініціативи студентів-добровольців та вчених з Європи й цілого світу. Координацію проєкту здійснюють спеціалісти з Латвійського університету, Польської академії наук, Асоціації молодих вчених Латвії, Інституту інновацій та конкуренції Макса Планка та Лейденського університету.         

Міжнародна ініціатива #ScienceForUkraine для допомоги українським вченим                                                                                                                                         

Основні напрямки діяльності

Ініціатива #ScienceForUkraine працює з метою збору та поширення інформації щодо підтримки українських дослідників, що опинилися в складних життєвих обставинах через воєнне вторгнення на територію України. Інформація про актуальні можливості зібрана за такими напрямами:

  • Дослідницькі вакансії – можливості для працевлаштування українських вчених за кордоном.
  • Можливості для студентів – інформація щодо програм стажування та навчання українських студентів в іноземних навчальних закладах.
  • Програми фінансування та іншого роду підтримка – можливості фінансової або грантової підтримки для українських вчених, а також інформація про відкриті ресурси, транспорт, житло та ін.

#ScienceForUkraine

Крім цього, проєкт #ScienceForUkraine запустив ланцюжок у Twitter, де зібрано історії українських вчених-переселенців, яким вдалось знайти можливість продовжувати дослідницьку роботу за кордоном. Такі історії є великим джерелом натхнення та підтвердженням незламності української науки та держави.

Нині на платформі #ScienceForUkraine зібрано понад 1200 пропозицій для дослідників з України з 47 країн світу.

Саніта Реінсоне, координатор ініціативи #ScienceForUkraine розповідає, що найбільшою популярністю серед українських вчених користуються дослідницькі установи країн Балтії, вакантні посади там заповнюються найшвидше.

Які пропозиції збирає ініціатива?

#ScienceForUkraine не збирає інформацію про можливості для волонтерства та неоплачуваної роботи, натомість на сайт організації спрямовуються запити щодо:

  • Стипендій.
  • Дослідницьких візитів.
  • Вакансій часткової/повної зайнятості.
  • Проживання в гуртожитку чи закладі для гостей.
  • Підтримки супроводжуючих членів сім'ї.
  • Доступу до бібліотеки та/або лабораторії та ін.

Особливою актуальністю користуються пропозиції віддаленої роботи.

Сподіваємось, ініціатива  #ScienceForUkraine набуде ще більшого розвитку та поширення і допоможе великій кількості українських дослідників, які навіть у такий складний воєнний час продовжують творити науку.

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал «5 мобільних застосунків для ефективних наукових пошуків»

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також