Останнім часом МОН активізувало свої дії, направлені на розвиток співпраці з зарубіжними країнами у сфері науки. Нещодавно відбулися дві зустрічі, які знаменували про початок плідної та стратегічної роботи у науковому направлені «Україна – Королівство Бельгія», «Україна – Німеччина».

Міжнародна співпраця у науковій сфері. З ким МОН планує активну колаборацію?

Фото: прес-служба МОН. Зліва направо: Алекс Ленартс – Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Бельгії в Україні, Сергій Шкарлет - т.в.о.Міністра освіти і науки України

Україна – Бельгія

Тимчасово виконуючий обов’язки Міністра освіти і науки України Сергій Шкарлета зустрівся з Алексом Ленартсом – Надзвичайним і Повноваженим Послом Королівства Бельгії в Україні. Під час зустрічі було обговорено питання щодо двосторонньої колаборації у сфері науки та технологій.

Що ця співпраця дасть українським науковцям?

  • Активізацію наукової діяльності.
  • Проведення спільних досліджень між ЗВО та науковими установами двох країн.

На сьогодні між Україною та Бельгією вже налагоджені наукові контакти (за даними Scopus було створено 32 колаборації та 945 спільних публікацій). Ці показники є гарною базою для успішного продовження плідної співпраці.

Україна - Німеччина

Зустріч Сергія Шкарлети з Надзвичайним і Повноважним Послом Федеративної Республіки Німеччина в Україні Анкою Фельдгузен стало певним підбиттям підсумків вже існуючої співпраці між закладами середньої та вищої освіти і науковими установами, яка була визнана успішною. Наразі ЗВО з України та Німеччини спільними зусиллями беруть участь у 6 проєктах програми Еразмус+. Українсько-німецька науково-технологічна співпраця існує вже понад чверть століття. Анка Фельдгузен запевнила Міністра у наданні підтримки та високому рівні партнерства для реалізації освітніх і наукових проєктів у подальшому.  

Зустріч Сергія Шкарлети з Надзвичайним і Повноважним Послом Федеративної Республіки Німеччина в Україні Анкою Фельдгузен

Фото: прес-служба МОН. Зліва направо: Анка Фельдгузен - Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні, Сергій Шкарлет - т.в.о.Міністра освіти і науки України

Що означає міжнародна наукова співпраця?

Відповідно до статті 58 Угоди про партнерство і співробітництво між Україною і Європейським Співтовариством та їх державами-членами співробітництво в галузі науки і техніки включає обмін науковою і технічною інформацією, спільну діяльність в галузі досліджень та технічних розробок (ДТР), професійну підготовку, мобільність науковців, дослідників, технічного персоналу, що беруть участь у ДТР з обох сторін.

Зарубіжна наукова колаборація

На сьогодні за даними сервісу «Scimago Journal&Country Rank» Україна демонструє стабільні показники у сфері міжнародної співпраці. Найвищий показник був у 2007 році. Потім протягом останніх років відбувся спад.


Показники України у сфері міжнародної співпраці за даними Scimago Journal&Country Rank

 

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал «Сучасна IT-інфраструктура електронного журналу, який претендує на включення в Scopus та Web of Science».

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також