Раніше ми писали про конкурс для молодих вчених на здобуття іменних стипендій. Міністерство освіти і науки України оголосило ще два важливі конкурси для діяльності українських науковців. Про них сьогодні й поговоримо.

МОН оголосило 2 конкурси для вчених України 

КОНКУРС ПРОЄКТІВ НАУКОВИХ РОБІТ І НАУКОВО-ТЕХНІЧНИХ РОЗРОБОК МОЛОДИХ ВЧЕНИХ

Хто може брати участь?

Молоді вчені, які працюють або навчаються в університетах чи наукових установах, підпорядкованих МОН. Керівником проєкту має бути молодий вчений віком до 35 років включно, який має вищу освіту не нижче другого (магістерського) рівня, або вчений віком до 40 років включно, який має науковий ступінь доктора наук.

Як відбувається відбір проєктів?

 1. На рівні ЗВО та наукових установ.
 2. На рівні МОН.

Виконання проєктів розпочнеться з 2022 року за рахунок коштів загального фонду державного бюджету.

Тематики робіт

 • безпечна, чиста та ефективна енергетика;
 • сучасне машинобудування, інтелектуальний, «зелений» та інтегрований транспорт; розвиток галузі ядерної фізики, радіофізики, астрономії та ракетно-космічної галузі, авіа- і суднобудування, військової техніки;
 • нові матеріали та виробничі технології;
 • зміна клімату, довкілля, чисте будівництво та раціональне природокористування;
 • продовольча безпека, ресурсозберігаюче сільське та лісове господарство, дослідження морських, прибережних та внутрішніх вод, біоекономіка;
 • економічні перетворення, демографічні зміни та добробут;
 • Україна у мінливому світі: інклюзивне, інноваційне, мисляче суспільство;
 • безпекове суспільство: захист свободи, національної безпеки та культурної спадщини України та її громадян;
 • охорона здоров’я: нові речовини та матеріали для профілактики та лікування, розвиток біотехнологій та обладнання для якісного медичного обслуговування;
 • інформаційні та комунікаційні технології, робототехніка.

Щороку фінансова підтримка молодих вчених збільшується. У цьому році вона досягла 100 млн грн.

Деталі конкурсу

КОНКУРСНИЙ ВІДБІР ПРОЄКТІВ, ФУНДАМЕНТАЛЬНИХ ТА ПРИКЛАДНИХ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ, НАУКОВО-ТЕХНІЧНИХ ТА ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИХ РОЗРОБОК

МОН України оголошує щорічний конкурсний відбір проєктів, фундаментальних та прикладних наукових досліджень, науково-технічних та експериментальних розробок за участю ЗВО та наукових установ, які належать до сфери управління МОН.

Виконання та фінансування досліджень відбувається за бюджетною програмою «Наукова і науково-технічна діяльність закладів вищої освіти та наукових установ» розпочнеться з 2022 року.

Етапи відбору

 • I етап триватиме до 4 листопада 2021 року.
 • З 18 листопада до 23 грудня буде розгляд та затвердження результатів експертизи проєктів досліджень і розробок на засіданнях секцій за фаховими напрямами та на засіданні Наукової ради МОН.

Результати конкурсного відбору будуть оголошені до 27 грудня 2021 року.

Максимальна вартість окремого дослідження або розробки, що планується, становить 1,6 млн грн.

Деталі конкурсу

Нагадуємо, нещодавно вийшов матеріал «Компанія "Clarivate" оголосила нового переможця премії Юджина Гарфілда»

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також