МОН оголосило конкурс на здобуття державних іменних стипендій найкращим молодим вченим. Ця нагорода запроваджена з метою вшанування подій Революції Гідності та подвигу Героїв України – Героїв Небесної Сотні. 

МОН оголосило конкурс на призначення іменних стипендій молодим вченим

Згідно з Наказом МОН ЗВО, наукові установи, ради молодих вчених при органах виконавчої влади мають подати перелік конкурсантів та документи до директорату науки та інновації МОН. Список документів можна переглянути тут. Термін подачі – до 4 листопада 2020 року.

Стипендії призначаються за вагомий внесок у розвиток вітчизняної науки по п’ять у кожній номінації

► стипендія імені Дмитра Максимова;

► стипендія імені Назарія Войтовича;

► стипендія імені Романа Гурика;

► стипендія імені Устима Голоднюка;

► стипендія імені Юрія Поправки.

25 стипендій надаються щороку на 1 рік. Її розмір становить два прожиткових мінімума.

Претендувати на стипендію можуть наукові, науково-педагогічні працівники, аспіранти, ад’юнкти, докторанти ЗВО та наукових установ. Вік претендентів не має перевищувати 35 років та 40 років для осіб, що мають науковий ступінь доктора наук або навчаються в докторантурі.

Обов’язковою умовою є наявність у вченого вагомих результатів в його науковому напрямку

  • монографії;
  • наукові статті, що опубліковані в журналах з індексацією в наукометричних базах даних Web of Science, Scopus (Index Copernicus для гуманітарного та соціоекономічного напрямів);
  • наукові доповіді;
  • охоронні документи на інтелектуальну власність;
  • науково-методичні документи; 
  • звіти;

Окрім цього, вчений повинен мати активну громадянську позицію щодо захисту демократичних цінностей, прав і свобод людини та громадянина, національних інтересів держави, її європейського вибору, а також у формуванні національної самосвідомості, гідності та почуття патріотизму.

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал "Звіт про досягнення та плани МОН. На що очікувати вченому?"

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також