Міністерство освіти і науки працює у напрямку дерегуляції наукової діяльності та розвитку можливостей для молодих вчених, що полягає у активізації міжнародних стажувань та грантової допомоги. ​​​​​​​

Робота ведеться над тим, щоб ліквідувати непотрібні заборони, обмеження та надати більше свободи науковцям для співпраці та проведення досліджень шляхом надання державних грошей. Займатися цим питанням буде спеціальна робоча група в МОН, в яку увійшли представники ВНЗ, наукових організацій, Ради молодих вчених та інші.

Окрім цього, дії МОН будуть спрямовані на розв'язання проблем, які стосуються міжнародних грантів, стажування та відряджень, а також надмірного планування, звітності, утримання робочого місця за вченим тощо.

                        Дмитро Чеберкус зазначив, що питання дерегуляції наукової діяльності та розвитку можливостей для молодих вчених дійсно вимагають розгляду на законодавчому рівні.

                            На фото: Дмитро Чеберкус - Генеральний директор директорату науки МОН ​​​​​​; Фото: прес-служба МОН

Генеральний директор директорату науки МОН Дмитро Чеберкус зазначив, що ці питання дійсно вимагають розгляду на законодавчому рівні. Хоча деякі з них можна вирішити в самому ВНЗ або науковій установі. Наразі є потреба у підвищенні кваліфікації службовців бухгалтерських та планово-фінансових підрозділів на місцях, для яких у майбутньому планується проведення спеціальних курсів.  

Також робоча група запропонує зміни до Постанови, яка визначає правила конкурсу на заміщення вакантних наукових посад, щоб молоді вчені могли претендувати на керівні посади в державних наукових організаціях.​​​​​​​

Робоча група має підготувати свої рекомендації до кінця 2019 року.

Нагадаємо, пару днів тому вийшов матеріал про євроінтеграційний напрямок у сфері науки.

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також