Міністерство освіти і науки працює у напрямку дерегуляції наукової діяльності та розвитку можливостей для молодих вчених, що полягає у активізації міжнародних стажувань та грантової допомоги.
Робота ведеться над тим, щоб ліквідувати непотрібні заборони, обмеження та надати більше свободи науковцям для співпраці та проведення досліджень шляхом надання державних грошей. Займатися цим питанням буде спеціальна робоча група в МОН, в яку увійшли представники ВНЗ, наукових організацій, Ради молодих вчених та інші.
Окрім цього, дії МОН будуть спрямовані на розв'язання проблем, які стосуються міжнародних грантів, стажування та відряджень, а також надмірного планування, звітності, утримання робочого місця за вченим тощо.
На фото: Дмитро Чеберкус - Генеральний директор директорату науки МОН ; Фото: прес-служба МОН
Генеральний директор директорату науки МОН Дмитро Чеберкус зазначив, що ці питання дійсно вимагають розгляду на законодавчому рівні. Хоча деякі з них можна вирішити в самому ВНЗ або науковій установі. Наразі є потреба у підвищенні кваліфікації службовців бухгалтерських та планово-фінансових підрозділів на місцях, для яких у майбутньому планується проведення спеціальних курсів.
Також робоча група запропонує зміни до Постанови, яка визначає правила конкурсу на заміщення вакантних наукових посад, щоб молоді вчені могли претендувати на керівні посади в державних наукових організаціях.
Робоча група має підготувати свої рекомендації до кінця 2019 року.
Нагадаємо, пару днів тому вийшов матеріал про євроінтеграційний напрямок у сфері науки.