Міністерство планує протягом двох років створити Національну дорожню карту дослідницьких інфраструктур (НДКДІ), на підтримку яких держава буде направляти фінансування. Про це генеральний директор директорату науки МОН Дмитро Чеберкус заявив на семінарі, який був присвячений рамковій програмі ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт 2020».

Міністерство планує створити Національну дорожню карту дослідницьких інфраструктур (НДКДІ)

Фото - прес-служба МОН​​​​​​​; На фото: Дмитро Чеберкус генеральний директор директорату науки МОН

Пан Дмитро сказав, що головним стратегічним завданням у науковій сфері, буде відхід від дій, направлених на виділення фінансування усім по троху. Відбуватиметься перехід до фінансової допомоги найкращим, а це суттєво стосується і нашої наукової інфраструктури. Не секрет, що зараз українські вчені працюють на застарілому обладнанні, а це, в свою чергу, не розвиває дослідження та стримує співпрацю з закордонними науковцями.   

МОН працює над вирішенням цієї проблеми – в цьому році було створено вже 22 Центри колективного користування науковим обладнанням.

 

Ці рішення мають носити системний характер, тоді будуть позитивні результати, зазначив генеральний директор директорату науки МОН.

Сьогодні відбувається підготовка концепції, яка допоможе розвинути питання інфраструктури. Її планують презентувати вже наступного року. А створення Національної дорожньої карти дослідницьких інфраструктур планують впроваджувати у 2020-2021 роках.

 

«В інших країнах такий процеси займав до 5 років, але ми не можемо собі такого дозволити і маємо вкластися в ці терміни», – Дмитро Чеберкус.

4 етапи створення НДКДІ

  • Ідентифікація усіх інфраструктур;
  • Їхня систематизація та класифікація;
  • Вибір пріоритетних;
  • Побудова закордонних зв’язків;
  • Сам процес розвитку, який буде розрахований на десять років.

Буде розроблена методологія та головні принципи, за якими відбуватиметься відбір інфраструктури для включення в карту. Орієнтуватися будуть на досвід Європи, особливо на роботу стратегічного дорадчого органу ЄС «ESFRI», який був створений у 2002 році для координації та регулювання національних політик та політики ЄС щодо розвитку та підтримки наукової інфраструктури.

На семінарі представник та виконавчий секретар «ESFRI» Домінік Собчак позитивно оцінив дії українського Уряду з приводу вирішення цього питання і сказав, що Україна повинна забезпечити перш за все розвиток інфраструктури за власні кошти, і лише тоді ми зможемо претендувати на співпрацю, використовуючи європейське обладнання.

Міністерство чекає на думку українських науковців з цього приводу.

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал про авторський пошук у Web of Science.

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також