Керівництво МОН розпочало продуктивний діалог з представниками галузевих академії. Для початку вони відвідали Національну академію наук та Національну академію аграрних наук України. Які питання піднімалися під час візитів, читайте далі.

Національна академія наук України

                   Тимчасово виконуючий обов’язки міністр освіти і науки Сергій Шкарлета відвідав Національну академію наук

Фото: прес-служба МОН

Тимчасово виконуючий обов’язки міністр освіти і науки Сергій Шкарлет відвідав Національну академію наук, щоб закласти фундамент для продуктивної співпраці у майбутньому.

Що обговорювали?

  • Актуальні проблеми підтримки розвитку науки у державі та шляхи її реформування.
  • Удосконалення державної підтримки центрів колективного користування.
  • Фінансування окремих наукових та науково-технічних програм.
  • Організацію наукової експертизи підручників.
  • Оптимізацію процедур ліцензування освітньої діяльності з підготовки докторів філософії та акредитації відповідних освітніх програм тощо.

Представники НАН дали зворотний зв’язок щодо основних результатів пріоритетних наукових досліджень. Після цього Сергій Шкарлет висловив побажання, щоб академія частіше демонструвала результати роботи та активніше брала участь у розробці проєктів науково-правових актів з питань наукової та науково-технічної діяльності і ставала частиною обговорення ініціатив МОН. На що Національна академія наук запропонувала оновити Договір про співпрацю з МОН, редакція якого була затверджена у 2002 році.

 

Сергій Шкарлет зазначив, що наука має бути силою суспільного прогресу та генерувати результати, що відкриють нашій державі провідне місце у науковій системі координат.

Національна академія аграрних наук України

Перший заступник Міністра Микола Кизим на зустрічі з президентом НААН Ярославом Гадзалом

Фото: прес-служба МОН (зліва на право - Ярослав Гадзал та Микола Кизим)

Перший заступник Міністра Микола Кизим відвідав Національну академію аграрних наук та поспілкувався з президентом НААН Ярославом Гадзалом.

Що обговорювали?

  • Як будувати спільну роботу, щоб напрацювати стратегію розвитку аграрної науки та академії.
  • Способи реформування НААН.

 

Микола Кизим зазначив, що спочатку необхідно визначити пріоритетні напрями розвитку аграрної сфери. І для цього дослідження створити робочу групу, що підготує аналіз та рекомендації щодо цих напрямків. Міністерство зі своєї сторони забезпечить усю необхідну методологічну підтримку.

Очільник НААН Ярослав Гадзало впевнений, що така співпраця принесе ефективні результати і зазначив, що робота на рівні академії почнеться невідкладно. Також на зустрічі було обговорено результати діяльності НААН.

Керівництво МОН планує й надалі зустрічатися з представниками інших галузевих академій (медичною, педагогічною, правовою, мистецькою), щоб створювати умови для плідної співпраці та розвитку.

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал "У держбюджеті заклали гроші на наукові проєкти молодих вчених".

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також