Продовжуючи питання грошової підтримки вчених, нещодавно майже 80 науковців відзвітували про виконані дослідження за грантами Президента України. Цей захід проходить щорічно в приміщенні Міністерства.   

Науковці представили результати досліджень за гранти Президента

МОН створило спеціальну Комісію розгляду вчених досліджень, до складу якої увійшли українські науковці, які працюють в галузях фізики, медицини, хімії, економіки тощо. Перший заступник МОН Юрій Полюхович очолив це зібрання.

На дослідження було виділено від 60 до 150 тисяч гривень. 57 проєктів виконували науковці до 35 років, 20 розробок – доктори наук до 45 років.

Проєкти були направлені на вивчення біобезпеки стовбурових клітин, квантових бітів, екологічного оподаткування, розробки біосенсорів для медичної діагностики тощо.

Деякі роботи отримали зауваження щодо оформлення, однак у більшості усі проєкти були оцінені як ті, що відповідають технічним завданням та календарним планам.

Гранти Президента були створені у 2002 році. Їх можуть отримати доктори наук – до 35 років, докторанти – до 33 років, кандидати наук – до 30 років. Всього виділяють до 60 таких грантів як на заплановані дослідження, так і на ті, що вже відбуваються. 

Гранти Президента докторам наук були створені у 2009 році. Всього їх виділяють до 20, і їх можуть отримати науковці до 45 років. 

Нагадуємо, що вийшов відео-дайджест подій за січень у сфері наукометрії та науки.

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також