Видання «Наука та метрика» продовжує інформувати читачів про новини у сфері науки, що відбулися протягом тижня. Пропонуємо ознайомитись з випуском нашого щотижневого дайджесту (липень №2).

Найактуальніші новини від видання «Наука та метрика» (липень №2)

Відбулося чергове виключення журналів із бази даних Scopus за підсумком перевірки червня 2022 року

Наукометрична база даних Scopus кожного місяця проводить перевірки видань, що там індексуються, та приймає рішення щодо виключення журналів. Цього місяця, за підсумками перевірок у червні 2022 року, було припинено індексацію двом виданням. Причиною цьому є невідповідність публікаційній етиці та необхідним наукометричним показникам.

Раніше, видання «Наука та метрика» розповідало про основні причини виключення видань з бази даних Scopus

Продовжено доступ до бази даних Web of Science до кінця 2022 року

Компанія Clarivate продовжила доступ до Web of Science до кінця 2022 року для українських дослідників. Ця база даних є однією з найбільш глобальних платформ наукової інформації, глибина цитування якого сягає 1864 року.

Для продовження доступу до платформи необхідно звернутися з запитом до Державної науково-технічної бібліотеки України.

Шведські заклади вищої освіти та організації-грантодавці засновують понад 20 ініціатив для підтримки українських вчених

Декілька шведських вищих навчальних закладів (ВНЗ) та органів, які фінансують дослідження, пропонують різні види підтримки науковцям та докторантам з України. Ініціативи поділяються за напрямками:

 • Можливості для проведення досліджень у шведських ВНЗ
 • Фінансування шведських ВНЗ для прийняття на роботу дослідників
 • Фінансування дослідників Швеції, які пропонують роботу українським вченим
 • Інші ініціативи шведських ВНЗ
 • Міжнародні ініціативи

Стартував проєкт підтримки українських редколегій наукових видань

OPERAS (Європейська дослідницька інфраструктура з розвитку відкритої наукової комунікації в гуманітарних і суспільних науках), у співпраці з DOAJ, OAPEN, EIFL, IBL PAN і групою близько 20-ти французьких університетських видавництв ініціювала проєкт «Підтримка українським редколегіям».

Метою проєкту є комплексна допомога редакційним колегіям українських наукових журналів щодо щоденної праці, міжнародного залучення, підвищення показників видання та покращення рівня наукової комунікації.

Для початку роботи ініціатори проєкту просять заповнити опитувальник щодо виявлення першочергових потреб українських наукових видань.

Проєкт UAScience.Reload презентував результати опитування щодо діяльності та потреб українських дослідників

UAScience.Reload ініційовано групою з-понад 10 наукових організацій, проєкт працює заради розробки ініціатив щодо розвитку вітчизняної науки та впровадження їх на законодавчому рівні. З урахуванням цього, презентовано результати опитування, що містить інформацію про:

 • Портрет українського дослідника.
 • Місце перебування науковців.
 • Участь у науковій діяльності у воєнний час.
 • Участь у грантових програмах.
 • Потреби вітчизняних вчених.
 • Можливості залучення дослідників до проєктів відбудови країни.

Національна академія наук України оголошує відразу три наукові конкурси

Оголошено наукові конкурси Національної академії наук України:

 1. На здобуття премій для молодих учених і студентів ЗВО за найкращі наукові роботи, де до участі запрошуються наукові співробітники, викладачі, стажери-дослідники, аспіранти науково-дослідних установ, закладів вищої освіти віком до 35 років включно, студенти, а також аспіранти та студенти закордонних країн, які навчаються в наукових установах та закладах вищої освіти України. Всього передбачено 14 премій, головна умова здобуття яких – вагомий науковий внесок. Заявки на участь у конкурсі приймаються до 15 грудня 2022 року.
 2. На здобуття премій імені видатних учених України, до участі в якому приймаються наукові праці, винаходи та відкриття. Термін подання заявки: до 1 листопада 2022 року.
 3. На здобуття Золотої медалі імені В. І. Вернадського Національної академії наук України, до участі запрошуються дослідники, що мають значні наукові здобутки у природничих, технічних та соціогуманітарних науках. Термін подання: до 12 листопада 2022 року.

Видання «Наука та  метрика»: завжди найактуальніші новини дослідницької сфери!

Попередній випуск щотижневого дайджесту від видання «Наука та метрика» (липень №1)

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також