Відео

Відміна підписки на Elsevier і оновлений Порядок присудження ступеней, що далі? 

Період відпусток прийшов, але сфера наукометрії та науки продовжує свій активний розвиток. І сьогодні ми підготували новий дайджест новин про найактуальніші події за останні два місяці. То, що трапилось за цей період?

Детально про CiteScore та SJR, і чому показники квартилів у Scopus та Scimago різні?

У вчених часто виникає питання, чому показник квартилю різний у Scopus та Scimago? У новому відео Ви дізнаєтесь відповідь на це питання.

Researcher ID та Publons: що потрібно знати вченому під час реєстрації?

Науково-навчальний центр компанії «Наукові публікації – Publ.Science» продовжує створювати корисні відео про основні наукометричні сервіси, що допомагають просувати наукову діяльність вчених зі всього світу. Минулий відеовипуск був присвячений системі ORCID, сьогоднішнє відео розкриє тему використання Researcher ID та Publons.

ORCID - детальна інструкція з "експлуатації"

Одним із сервісів, що активно допомагає вченим у науково-публікаційному процесі є ORCID (Open Researcher and Contributor ID). Це реєстр унікальних ідентифікаторів вчених з усього світу, який інтегрований в міжнародні наукометричні бази даних, платформи для електронних журналів, різні системи ідентифікації, зберігання і експортування метаданих про наукову діяльність фахівців.

Інтерв’ю

Start кар'єри: що має знати вчений?

З якими складнощами зустрічається молодий вчений на початку своєї наукової діяльності? Це питання, що хвилює багатьох науковців, вирішила висвітлити Єлизавета Батаєва, яка є провідними спеціалістом науково-навчального центру «Наукові публікації – Publ.Science». Її гостем став кандидат економічних наук, асистент кафедри страхування, банківської справи та ризик-менеджменту КНУ ім. Тараса Шевченка Ерастов Василь Ігорович.

Читати

Статті

Які наукові напрями важливі для України?

Кожна країна у світі формує державну політику щодо розвитку наукової та науково-технічної сфери. Це виражається у підготовці законодавчих документів, які визначають пріоритетні вектори руху вченої діяльності. Сьогодні ми поговоримо про основні напрями науки в нашій державі, і для цього розглянемо Закон України "Про пріоритетні напрями розвитку науки і техніки".

Читати

Умови включення наукового журналу до Переліку фахових видань України?

Кожен науковий журнал піддається оцінці та розподілу до певної категорії під час його включення до Переліку фахових видань України. Нещодавно Атестаційна колегія МОН ухвалила рішення про зарахування 13 наукових видань до категорії «А» та 365 журналів до категорії «Б». Ми вирішили дослідити це питання та звернулися до нормативного документу – наказу «Про затвердження Порядку формування Переліку наукових фахових видань України», щоб дізнатися про всі умови включення наукового журналу до Переліку та розподілу за категоріями.  

Читати

Кількість українських видань категорії "А" збільшено. Які журнали увійшли до Переліку?

Нещодавно ми писали про підсумок засідання Атестаційної колегії МОН, під час якого було ухвалено рішення про включення 13 періодичних друкованих та електронних журналів до Переліку наукових фахових видань України категорії «А». Тож, які журнали і в яких галузях наук доповнили вже існуючий список?

Читати

МОН vs Elsevier. Яка справжня причина припинення співпраці?

Новина про припинення співпраці МОН з Elsevier викликала гучний резонанс серед наукової спільноти. Виникло багато запитань та коментарів щодо причини відмови у подальшій спільній роботі. Тому наше видання вирішило дослідити це питання детальніше.

Читати

Запрошуємо науковців долучатися до формування матеріалів: надсилайте нам теми для нових статей або питання, які Ви хотіли б, щоб ми висвітлювали на нашому порталі. Будемо раді такому зворотному зв'язку.

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал "Які наукові напрями важливі для України?"

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також