З 19 квітня вступили в дію зміни до Порядку підготовки здобувачів вищої освіти ступеню PhD і доктора наук. Атестаційна перевірка проводиться спеціалізованою вченою радою, яка працює в науковому закладі.

Головними критеріями кваліфікації особи, яка відповідає спеціальності докторантури є:​​​​​​​

​​​​​​​
1) Документ, який підтверджує ступінь доктора наук або звання професора.

2) П’ять публікацій за п’ять років:

‒ 1 і більше статей у журналі, що індексується в Scopus або Web of Science;
‒ наукові роботи в журналах, які входять у перелік українських науково-професійних видань;
‒ до 2-х патентів та монографії (їх розділи).

3) Обов’язкова участь у:

‒ наукових проектах і експертизі міжнародного рівня;
‒ атестації та допомозі під час підготовки наукових кадрів.

Щоб отримати атестацію доктора філософії, потрібно публічно захистити своє дослідження у формі дисертації. Докторанту для атестації потрібно подати дисертацію, монографію чи наукову доповідь про сумарну кількість публікацій в українських та міжнародних журналах у постійно діючу спеціалізовану вчену раду, зазначивши результати досліджень, які мають нести національне або світове значення та забезпечувати розв’язання важливих проблем.

Якщо здобувач підготував наукове досягнення до захисту самостійно, тоді йому необхідно мати ступінь доктора філософії та представити наукові дослідження, де будуть описані самостійно проведені оригінальні експерименти та їх результати, а також опубліковані матеріали на тему наукових досліджень у вітчизняних та міжнародних рецензованих журналах.

Коментар редакції: “Нові реформи від МОН у сфері науки та наукометрії підштовхує українського вченого до активізації його наукової діяльності. Тому вже сьогодні кожен вчений має стратегічно мислити та наперед готувати публікаційний план у наукометричних базах даних Scopus та Web of Science, тому що в майбутньому буде ще складніше отримати звання, гранти, фінансову підтримку через встановлення більш суворих публікаційних критеріїв.”

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також