Журнал "Наука та метрика" підготував підбірку новин за лютий місяць, щоб вітчизняні вчені були в курсі усіх подій у сфері наукометрії.

 Новини зі сфери наукометрії. Що сталося у лютому в Україні та у світі?

Стратегія змін МОН у сфері вищої освіти та наукової діяльності.

МОН оприлюднило Стратегію розвитку вищої освіти на 2021 – 2031 рр., до якої входять визначення та реалізація пріоритетних напрямків наукової та інноваційної діяльності, зміни в законодавчій базі тощо.

 Читати

Україна і Таджикистан планують співпрацю. 

Міністерство освіти і науки України продовжує розширювати межі співпраці з іншими державами у сфері освіти та науки. Нещодавно відбулась зустріч Міністра Сергія Шкарлета з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Таджикистан в Україні Назрізодою Давлаталі Хайдаром. 

Читати

Україна – Латвія: стипендії для науковців. 

Згідно з двосторонніми угодами про співробітництво в галузі освіти та науки, укладених між урядом Латвії та України, Латвія пропонує стипендії іноземним студентам, дослідникам та викладачам для навчання, досліджень та участі у літніх школах у вищих навчальних закладах на 2021/2022 навчальний рік. 

Читати

Меморандум про співпрацю у сфері наукометрії та наукових досліджень. 

Партнер видання "Наука та метрика " компанія «Наукові публікації» розпочинає співпрацю з Університетом державної фіскальної служби України. 11 лютого в стінах вишу між Сторонами був підписан Меморандум про співпрацю у сфері освіти, науки, наукометрії і наукових досліджень.

Читати

Атестація наукових установ. Розпочався прийом документів. 

З 10 лютого стартував прийом заявок та інформаційних матеріалів від наукових установ, які планують пройти атестацію у I півріччі поточного року.

Читати

Результати атестації кадрів вищої освіти. 

Нещодавно в стінах Міністерства освіти і науки України відбулася конструктивна дискусія щодо призначення наукових ступенів, звань тощо. Якими стали результати зібрання Атестаційної колегії МОН? 

Читати

Які журнали були додані до Переліку наукових фахових видань України після засідання Атестаційної колегії МОН? 

Одним із результатів проведення засідання Атестаційної колегії МОН стало збільшення списку українських журналів, що увійшли до Переліку наукових фахових видань України.

Читати

Новий розділ в Scopus - препринти. 

Що таке препринти? Які причини та переваги введення препринтів у профіль вченого? Найбільш відомі сервіси.

Читати

Вміст бази даних Scopus оновлено. Скільки журналів залишились без індексації? 

Лютий знаменував першим у цьому році виключенням журналів з бази даних Scopus. На цей раз перевірку не змогли пройти 18 журналів, серед яких є видання з Індії, Росії, Іспанії, Туреччини, Литви тощо.

Читати

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал "Як збільшити кількість читачів та цитування статей вченого?"

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також