Уряд ліквідував цілий ряд вимог до вчених, які стосувалися процесу оформлення міжнародних відряджень та бюджетних грошей. ​​​​​​​

Причиною цього стали скарги дослідників на велику кількість норм, які забирають час, який ті могли витратити на наукову діяльність.

Нові зміни

  • Тепер вчені зможуть легше оформити свої закордонні відрядження за рахунок бюджетних коштів, а це відкриє можливості до міжнародної співпраці.
  • Скасовано обмеження, яке було накладене на збільшення складу працівників закладів вищої освіти. Відтепер питання збільшення співробітників потрібно погоджувати з головним розпорядником бюджетних коштів.
  • Ліквідовано обмеження про підготовку нових державних цільових науково-технічних програм.
  • Вчені отримають більше свободи у вигляді використання бюджетного фінансування на дослідницькі проєкти, експертизу, розвиток інфраструктури. Раніше закладалась певна кількість коштів на реалізацію дослідження, і, якщо науковець не встигав, гроші повертались. Тепер вчений може продовжити роботу у наступному бюджетному році.
  • Збільшено термін авансування виконання робіт до 6 місяців, що допоможе провести закупівлі обладнання на тендерній основі, побудувати науковий процес, оформити відрядження.
  • Зменшено кількість звітів, які потрібно подавати тепер кожні 6 місяці, а не кожного кварталу.

 

Як зазначила міністерка Ганна Новосад, всі ці дії направлені на те, щоб було менше формальних речей та дій у роботі вчених та Міністерства.

Нагадаємо, нещодавно ми писали про регіональні виші, які отримали найбільше коштів на науку з 2017-2019 рр.

 

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також