Кожна стаття, яку пише вчений, має бути оригінальною. Одночасна подача роботи у декілька видань вважається порушенням публікаційної етики. Вчені можуть нехтувати вимогами та подавати свою роботу до декількох журналів, але, здебільшого, такі дії негативно впливають на діяльність науковців. Це може відбуватися лише в деяких рідких випадках, за згодою автора і редактора. Давайте розглянемо це питання детальніше.

Одночасне подання статті в декілька журналів. Позиція Scopus

Існує повне та часткове копіювання тексту під час подвійної подачі. Випадки повного дублювання легко виявити, а от часткове копіювання, перефразування складніше проаналізувати та знайти. Особливо, коли автор описує дослідження у декількох статтях, але подає з різних сторін та аспектів. Тоді має відбутися детальна експертиза.

Процес перевірки статті

  1. Рецензент інформує редактора про ще одну публікацію.
  2. Починається розслідування від редакції, що включає отримання документального підтвердження цього, перевірка ступеня дублювання тощо.

COPE (Committee on Publication Ethics) розробив дві детальні схеми всієї процедури перевірки ситуації, коли є підозра на повторну публікацію під час подання статті, та у вже опублікованій статті.

А чи можна опублікувати статтю, перекладену іншою мовою

Такий варіант можливий за деяких умов

1. Автору необхідно розкрити редактору видання інформацію щодо попередніх публікацій будь-якою мовою.

Дублікат або схожа стаття може бути опублікована в журналі (національний, місцевий, державною мовою) і законно перевидана у міжнародному виданні. Наслідки таких дій будуть залежати від редакційної політики – згоди, чи не згоди редакторів. На повторну публікацію на іншій мові потрібно отримати згоду від попереднього видавця та усіх, хто був причетний до публікації.

2. Після узгодження цього моменту з редактором необхідно позначити на титульній сторінці примітку про попередню публікацію та англомовну версію статті. Важливо зазначити пояснення такої подвійної публікації, надати інформацію про цитування вже виданої статті. Це можна оформити як виноску чи зазначити у заголовку.

Наукові журнали мають притримуватися публікаційної етики та прописувати у редакційній політиці заборону публікації статей, що базуються на одному дослідженні. Тому уважно аналізуйте вимоги журналу до публікації, щоб потім не потрапити у незручне положення.

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал "Жінки в науці. Хто переміг у конкурсі L’Oréal Україна?"

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також