Видання «Наука та метрика» пропонує вченим ознайомитись з найбільш актуальними новинами науково-публікаційної сфери. Цей тиждень виявився надзвичайно плідним як для міжнародного вченого середовища, так і для українського. Розповідаємо про найголовніше.

Перший зимовий дайджест від видання «Наука та метрика» (грудень №1)

Clarivate презентував Highly Cited Researchers 2022

Highly Cited Researchers – рейтинг дослідників з високим ступенем цитування, які за допомогою своїх наукових напрацювань здійснили найбільш значний та широкий вплив на міжнародну вчену спільноту. Кожного року за підсумками цитування у рамках наукометричної бази даних Web of Science оприлюднюється Highly Cited Researchers. Він включає публікації, які входять до топ-1% найкращих у галузі за роком публікації.

Цьогоріч до рейтингу увійшло 6938 дослідників. Найвища частка таких вчених в:

 1. Гарвардський університет.
 2. Китайська академія наук.
 3. Стенфордський університет.
 4. Національний інститут здоров’я.
 5. Університет Цинхуа.
 6. Массачусетський технологічний інститут.
 7. Товариство Макса Планка.
 8. Університет Сан-Дієго.
 9. Оксфордський університет.
 10. Пенсільванський університет.

 Рейтинг за країнами:

Highly Cited Researchers

Також від імені редакції видання «Наука та метрика» хочемо привітати українського колегу, що потрапив до Highly Cited Researchers 2022 – Ігоря Бондаренка з Дніпровського державного медичного університету (Highly Cited Researcher in the field of Clinical Medicine – 2022).

Highly Cited Researchers

Нове виключення журналів Scopus (жовтень 2022)

За результатами перевірок у жовтні 2022 року, з бази даних Scopus виключено три наукові видання. Причиною припинення індексації стало «Publication Concerns» – занепокоєння щодо публікаційних моментів.

Перелік видань, яким припинено індексацію:

 

Журнали

Причини

ISSN

1.

Archivos Venezolanos de Farmacología y Terapeutica

Publication Concerns (занепокоєння щодо публікаційних моментів)

07980264 (Print)

26107988 (E-ISSN)

2.

Indian Journal of Pharmaceutical Sciences

Publication Concerns (занепокоєння щодо публікаційних моментів)

0250474X (Print)

19983743

(E-ISSN)

3.

Scientific Bulletin of Naval Academy

Publication Concerns (занепокоєння щодо публікаційних моментів)

1454864X (Print)

23928956

(E-ISSN)

Закликаємо колег уважно слідкувати за оновленнями наукометричних баз даних та з обережністю та уважністю добирати видання для публікації.

Міністерство освіти і науки України розпочинає співпрацю з Labster

За допомогою Labster, в українських навчальних закладах існує можливість забезпечити більш якісний та ефективний процес дистанційного та змішаного навчання. Нині надається безкоштовний доступ до інтерактивних курсів для університетів України.

Labster надає можливість створення віртуальних симуляторів, переважно з природничих наук. Нині уже декілька університетів України використовують можливості Labster. Серед них: Сумський державний університет, Харківський національний університет будівництва та архітектури та Український державний хіміко-технологічний університет.

МОН пропонує до громадського обговорення Проєкт наказу щодо реєстрації науково-дослідних робіт

Міністерство освіти і науки пропонує до громадського обговорення проєкт внесення змін до деяких положень Порядку державної реєстрації та обліку науково-дослідних, дослідно-конструкторських робіт, дисертацій та додатків до них.

Зміни буде внесено до:

 • Інструкції з оформлення та внесення змін у реєстраційну картку робіт.
 • Реєстраційної картки дисертації.
 • Інструкції з оформлення та внесення змін в облікову картку дисертації.

Зауваження та пропозиції приймаються до 16 грудня 2022 року на електронну пошту відповідального спеціаліста: dvyhun@mon.gov.ua

Можливості для вчених: нерезидентні стипендії для українських науковців

Інститут гуманітарних наук (IWM Vienna), Український науково-дослідний інститут Гарвардського університету (HURI) та Інститут Гаррімана Колумбійського університету пропонують нерезидентні стипендії для українських науковців у галузі гуманітарних та соціальних наук.

Усього передбачено 35 стипендій на суму 5000 євро (одноразово) і членство на 5 місяців в IWM з лютого по червень 2023 року.

Щоб подати заявку, необхідно надіслати:

 • Актуальне CV
 • Анотацію до проєкту
 • Короткий мотиваційний лист.
 • Список публікацій.

Взяти участь у програмі можуть науковці, що мають ступінь доктора філософії або еквівалент йому або в процесі отримання цього ступеня.

Заявки необхідно подати до 16 грудня 2022 року.

Попередній випуск інформаційного дайджесту (листопад №2)

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також