База даних Scopus опублікувала на своєму сайті дані про зміст сервісу на 2020 рік та плани, які їхня команда буде втілювати у 2021 році. На які зміни вченим очікувати вже у найближчий час? Як це буде допомагати їхній діяльності?

2020 рік

Який стан речей на цей рік?

Понад 24 000 проіндексованих активних назв. За минулий рік до бази даних було додано 820 нових журналів, 225 000 книг. На серпень місяць Scopus містить 79,8 млн записів.

Контент Scopus 2020

2021 рік

Профіль автора

База даних працює над розробкою більш простого дизайну профілів авторів, що дозволить оперативно аналізувати їх та отримувати необхідну інформацію з їхніх галузей знань, публікаційні дані щодо продуктивності та впливу на дослідження. Оновлений профіль буде допомагати легше знаходити співробітників та здійснювати оцінку науковців. На сьогодні у Scopus створено понад 16 млн профілів.

Відкритий доступ

Оновлення буде стосуватися відкритого доступу. Наразі є один фільтр, який показує журнали Open Access, гібридні видання та відкритий архів. У планах розробити фільтр для того, щоб виявляти тип доступу до статей: Gold, Hybrid Gold, Green або Bronze. Scopus індексує 5859 журналів відкритого доступуп та 10, 6 млн статей OA.

Препринт у профілі автора

База даних представить 600 тисяч попередніх препринтів у профілях вчених, що надасть змогу переглянути авторські препринти за останні 3 роки. Це допоможе створити уявлення про діяльність вченого, адже користувачі зможуть переглядати авторські роботи, можливість співпраці.     

Оновлення в Scopus. На які зміни очікувати досліднику?

Перегляд статті

Вчений зможе бачити, скільки разів його статтю переглядали, що слугуватиме критерієм  для демонстрації якості.

Оцінка установ

У планах краще оцінювання установ в Scopus та SciVal, що буде базуватися на оновленні понад 17 000 профілів установ та їхніх показників.

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал "Відеодайджест новин за серпень. Що відбулось у сфері наукометрії?"

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також