Практично 400 українських вищих навчальних закладів та наукових установ отримали відкритий доступ до наукометричних баз даних Web of Science та Scopus. Це стало можливим завдяки проведенню державної закупівлі та підписанню договорів зі сторони наукових закладів та постачальників баз даних.

Влітку цього року з’явилась новина про те, що 200 вишів та наукових установ уже отримали доступ до закордонних наукометричних платформ за кошти держави. На сьогодні цей показник зріс у два рази. За даними МОН найбільше заявок подали наукові установи Міністерства освіти і науки (127), Національної академії наук (102), Національної академії аграрних наук (49), Міністерства охорони здоров’я (24), Національної академії медичних наук (17) тощо.  

 

 

За словами генерального директора директорату науки МОН Дмитра Чеберкуса, це лише 60% від усієї кількості наукових установ, які мають право отримати безоплатний доступ. Немає часових обмежень для подачі, окрім терміну дії договору співпраці.

 

Для того, щоб одержати доступ до Scopus та Web of Science, потрібно надіслати дві заявки до Державної науково-технічної бібліотеки (ДНТБ). Всю додаткову інформацію можна знайти на сайті бібліотеки.

В першому випуску «Наука та метрика» наша редакція вже давала коментар з приводу цієї важливої події. Також хочемо додати, що доступ до міжнародних баз даних Scopus та Web of Science відкриває для вченого багато перспектив, а саме:

  • Науковець отримує доступ до зручних пошукових сервісів, які містять наукову літературу світового масштабу. Ці матеріали проходять ретельне рецензування, що гарантує унікальність, новітність інформації та результатів.
  • Вчений відкриває для себе можливості вільно стежити за працями інших вчених, налагоджувати комунікації та у співавторстві проводити дослідження, виходячи на міжнародний рівень співпраці. Цим самим підвищувати власний авторитет, а також наукометричні показники своєї наукової організації та держави.
  • Доступ до наукових статей, які індексуються в цих базах даних, відкриє вітчизняним вченим перспективу аналізувати тенденції, рейтинги, стратегічно мислити та планувати свою наукову роботу.
  • Журнали, які входять в Scopus і WoS, проходять ретельну перевірку та містять точну і корисну інформацію, яка допоможе науковцю обрати найкращий варіант для своїх публікацій, без побоювань, що видання може виявитись «хижаком».
img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також