Нещодавно рейтинг "QS World University Rankings" опублікував результати на 2022 рік. У багатьох наших читачів виникли питання, як можна порахувати результати наперед, чи правильні ці дані. Ми вирішили дослідити цю тему, щоб пояснити, чому деякі міжнародні рейтинги публікують результати на майбутній рік. 

QS World University Rankings опублікував нові дані за 2022  рік. А це не помилка?

Методологія кожного рейтингу – це складна та індивідуальна система оцінювання. Вона передбачає порівняльний аналіз діяльності вишів за різними критеріями. Університети з різних країн надсилають свою інформацію, яку рейтинги оброблюють, оформлюють та публікують у свій час.

QS World University Rankings та THE World University Rankings формують рейтинг вишів, публікуючи результати аналізу на навчальний рік вперед. QS World University Rankings публікує інформацію у червні, а THE World University Rankings - у вересні.

Наприклад, для того, щоб зібрати дані на 2022 рік, рейтинг THE World University Rankings проводив опитування в період з листопада 2020 року по лютий 2021 року. Тому результати рейтингу THE World University Rankings за 2022 рік очікуємо у вересні.

Ця інформація допомагає визначити провідні виші, порівнювати їх, формувати розуміння статусу закладу для вибору для навчання або роботи тощо.

Сподіваємось, що ця інформація була корисною для Вас. 

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал "Що таке науковий огляд? Його цінність та спосіб написання".

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також