Світові рейтинги Університетів – це масштабне дослідження, що є джерелом порівняння даних про продуктивність ЗВО за їхніми показниками діяльності у освітній та науковій сфері. Раніше ми писали про "The Times Higher Education World University Rankings", сьогодні ми розглянемо «QS World University Rankings», який входить в трійку найпопулярніших рейтингів світу.

ІСТОРІЯ ВИНИКНЕННЯ

«QS World University Rankings» розробила британська компанія «Quacquarelli Symonds» разом з британським виданням «Times Higher Education» у 2004 році. До 2010 року цей рейтинг називався «Times Higher Education – QS World University Rankings», але згодом він розділився на два проєкти. Спільно з «Thomson Reuters» видання «Times Higher Education» стали випускати рейтинг найкращих ЗВО світу «The Times Higher Education World University Rankings». А компанія «Quacquarelli Symonds» стала розробляти «QS World University Rankings», який є одним з трьох найбільших рейтингів у світі поряд з «Academic Ranking of World Universities» та «The Times Higher Education World University Rankings».

МЕТОДОЛОГІЯ РЕЙТИНГУ

Вона складена на основі 6 простих показників, які показують ефективність роботи закладу.

Академічна репутація (40%)

Цей показник демонструє експертну думку більше 94000 спеціалістів в освітньому просторі щодо викладання і якості досліджень в ЗВО світу. Для оцінки, в середньому, респондент повинен мати більше 20 років академічного досвіду.

Репутація роботодавця (10%)

Успішність та хороша репутація закладу істотно впливає на рішення студентів навчатися в ньому, адже освіта в хорошому Університеті допоможе їм отримати якісну підготовку та бути затребуваними на ринку праці. Показник отримають за допомогою опитування майже 45000 роботодавців. Вони надають відповіді, з яких Університетів до них приходять найбільш компетентні та ефективні випускники.

Співвідношення викладачів та студентів (20%)

Якість викладання є найважливішим показником для студентів під час порівняння ЗВО. Тут оцінюється можливість закладу надати студентам доступ до лекторів та репетиторів. Адже достатня кількість викладачів на 1-го студента зменшує навантаження на педагогів в кожному Університеті.   

Цитування на факультеті (20%)

Дослідження, які проводяться в ЗВО, є також важливим показником для цього рейтингу. Дані беруться від загальної кількості посилань, які отримують всі документи, що були опубліковані ЗВО за п’ятирічний період та діляться на кількість науковців закладу. Усю інформацію про цитування беруть з бази даних Scopus.  

Співвідношення іноземних викладачів (5%) та іноземних студентів (5%)

Репутація міжнародного ЗВО демонструє можливість залучати викладачів та студентів зі всього світу. Такий Університет має потужний світовий бренд, що передбачає глобальні перспективи. Це допомагає обмінюватися новітнім досвідом.

ЯК РОЗТАШУВАЛИСЬ ЗВО СВІТУ ТА УКРАЇНИ В ЦЬОМУ РЕЙТИНГУ У 2020 РОЦІ?

СВІТ

УКРАЇНА

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал про методологію рейтингу "The world university rankings".

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також