Серед вчених іноді може виникати плутанина, коли мова йде про індекси цитування у базі даних Web of Science. Сьогодні ми присвячуємо нашу замітку різниці між SCI (Science Citation Index- Індекс наукового цитування) та SCIE (Science Citation Index Expanded - Розширений індекс наукового цитування) та долі Science Citation Index у наукометричному сьогоденні.

У чому різниця індексів Web of Science: SCI та SCIE, і куди подівся Science Citation Index?

Індекс наукового цитування (SCI)

Цей індекс був створений Інститутом наукової інформації (ISI) протягом 1964 року. Засновником Інституту був Юджин Гарфілд. Згодом ISI  був придбаний компанією "Thomson Scientific & Healthcare" у 1992 році і названий компанією "Thomson Reuters Intellectual Property and Science Business", який став відомим як "Thomson ISI". Пізніше індекс отримав підтримку компанії "Clarivate Analytics" для забезпечення всебічного пошуку за цитуваннями всіх індексів. Після цього база даних Web of Science стала платформою для індексування цитат SCI.

Розширений індекс наукового цитування (SCIE)?

Science Citation Index Expanded – це розширена версія SCI, яка входить до Web of Science Core Collection. Окрім нього, частиною колекції є ще 5 індексів:

  • Social Sciences Citation Index (SSCI): Індекс цитування соціальних наук.
  • Arts & Humanities Citation Index (AHCI): Індекс цитування мистецтв та гуманітарних наук.
  • Emerging Sources Citation Index (ESCI): Індекс цитування нових джерел.
  • Book Citation Index (BKCI): Індекс цитування книг.
  • Conference Proceedings Citation Index (CPCI): Індекс цитування матеріалів конференції.

Science Citation Index Expanded налічує понад 9200 найавторитетніших журналів з 178 наукових дисциплін. У SCIE входять 53 млн записів, 1,18 млрд цитованих посилань, які датуються з 1900 року й до сьогодні.    

Подібність між SCI та SCIE

Журнали, що індексуються у SCI та SCIE мають більш хорошу репутацію у всій видавничій індустрії, що допомагає вимірювати показники продуктивності і цитування автора та журналу. Вони не відрізняються якістю контенту.

Різниця між SCI та SCIE

  1. Фактор впливу: SCI має ненульовий показник коефіцієнту впливу, а журнали SCIE класифікуються за фактором впливу (Impact-factor).
  2. Формат зберігання: SCI та SCIE доступні в Інтернеті, але SCI доступний у форматі CD / DVD, а SCIE - ні.

А що сьогодні?

У 2020 році компанія "Clarivate Analytics", тепер просто «Clarivate» оголосила про інтеграцію SCI та SCIE у Science Citation Index Expanded (SCIE), оскільки цей індекс отримав кращу репутацію у видавничих галузях для вимірювання показників ефективності та цитування на рівні журналу і автора. Видання, що індексуються SCIE вважаються провідними світовими науково-технічними журналами через суворий процес відбору.

Інтеграцію було зроблено, щоб запобігти виникненню плутанини між класифікацією та ідентифікацією журналів SCI та SCIE. Тому з січня 2020 року усі журнали SCI в колекції Web of Science Core Collection класифікуються як Science Citation Index Expanded - Розширений індекс наукового цитування.

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал "Українські фахові наукові видання оголошують конкурс для науковців!"

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також