Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет на засіданні Національної ради з питань розвитку науки і технологій зазначив, що в планах МОН внести зміни в законодавство, щоб оновити ланцюг «освіта – наука – інновації – економіка».

Розвиток науки: плани МОН по вдосконаленню законодавчої бази

У своїй доповіді Міністр відмітив, що наука є важливою частиною економіки. Але, на жаль, кількість науковців, що займалися науково-технічною діяльністю зменшується. Сергій Шкарлет оговорив низку проблем, які існують в науково-технічній діяльності та шляхи їх розв’язання.

Низький рівень фінансування

Не дивлячись на те, що за останній час динаміка стала більш позитивною, наукоємкість ВВП все рівно зменшується. Уряд розуміє цю ситуацію і на 2021 рік передбачено збільшення низки видатків на науку.

Найбільше грошей надається в межах базового фінансування, проте програмно-цільове фінансування залишається низьким.

Недостатній попит на українські дослідження зі сторони економіки

Така ситуація не дозволяє компенсувати той рівень фінансування науки, що є на сьогоднішній день.

Як планують виправити ситуацію? Оновити Закон України “Про наукову та науково-технічну експертизу”, Положення про акредитацію експертів та Методики проведення експертиз за різними напрямами.

Виготовлення технологій без урахування потреб ринку та відсутність стимулів в суб’єктів підприємницької діяльності для інвестування в дослідження

Міністр зазначив, що буде неможливо подолати цю ситуацію без втручання держави. Комерціалізація досліджень може стати стратегічним напрямом розвитку економіки України.

Сергій Шкарлет також акцентував увагу на тому, що необхідно переглянути показники результативності дослідницької сфери.

Детальніше на сайті МОН

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал «Премії за розробки у сфері інноваційних технологій».

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також