SCImago Institutions Rankings (SIR) займається класифікацією наукових установ та ЗВО по всьому світу. Цей рейтинг розроблено лабораторією Scimago Lab, яка тісно співпрацює з компанією Elsevier. Команда рейтингу проводить величезну роботу з обробки даних через ідентифікацію установ та інституційну належність документів, що індексуються в Scopus. 

Методологія

SCImago Institutions Rankings складається за трьома показниками – результати досліджень, результати інновацій та соціальний вплив, що вимірюється їхньою видимістю в Інтернеті. А також за секторами

  • Загальний рейтинг
  • Університетський рейтинг
  • Державний рейтинг
  • Рейтинг здоров’я
  • Рейтинг компаній
  • Некомерційний рейтинги

Інструменти SIR

► Рейтинг надає показник квартилю установи у своїй країні. Він розраховується на основі загального показника, фактору дослідження, фактору інновацій та соціального фактору.

► SIR розробляє та постійно працює над оновленням інструментів інфографіки, якими можуть користуватися установи та вчені, щоб аналізувати, оцінювати та вдосконалювати результати своєї діяльності.

1. Розподіл світових установ за результатами їхніх досліджень (завдяки цим даним можна порівняти позиції установи своєї країни щодо інших).

2. 3D-інструмент, розроблений SIR для геоаналізу дослідницьких установ (SCImago проводить оцінку діяльності установ та трансформує її у вигляді графічного представлення балів).

3. Еволюція позицій установ у рейтингу (він відстежує зміни в ЗВО та наукових установах протягом останніх 10 років).

4. Розташування закладів з найвищим рейтингом (аналіз за секторами та державами допомагає знаходити найкращі ЗВО та наукові установи).

Переходьте на сайт рейтингу, щоб ознайомитися з усіма даними, які він надає, і активно використовувати їх для розуміння діяльності наукових установ та ЗВО вітчизняного та світового рівня. 

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал "НФД опублікував рейтинги наукових проєктів. Які теми отримали найбільші оцінки?"

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також