Сьогодні на позачерговому пленарному засіданні Верховної ради будуть розглянуті актуальні питання розвитку нашої держави в умовах пандемії. Одним із головних проєктів для обговорення є внесення змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2020 рік».

Секвестр науки в часи пандемії

Нагадаємо: прем’єр-міністр Денис Шмигаль подав на розгляд до Верховної ради проєкт змін до державного бюджету на 2020 рік через коронавірус, який ґрунтовно скорочує видатки у сфері науки.

Пропозиції Міністерства фінансів України щодо зменшення фінансування науки

  • Обсяг фінансування наукових проєктів через Національний фонд досліджень на 2020 рік становить 525 млн 533,3 тис грн., з яких Мінфін пропонує вилучити 500 млн 338,7 тис грн.  
  • Мінфін пропонує забрати 400 млн грн з базового фінансування, яке мало бути направлене на підтримку науки в ЗВО.

У зв’язку з такою ситуацією Міністерство освіти і науки разом з Комітетом ВРУ з питань освіти, науки та інновацій направило листа до Кабінету Міністрів України, в якому пояснюють результати такого скорочення фінансування, пропонують свої цифри для зменшення видатків, щоб мати хоч якийсь шанс зберегти розвиток освіти і науки в нашій країні.

Будемо очікувати на результати пленарного засідання та тримати Вас у курсі подій.
Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал про нового т.в.о. Міністра освіти і науки України.

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також