Що допомагає вченому прийняти рішення: читати статтю колеги чи ні? Перш за все це назва, але наступним і важливим кроком в ознайомлені з науковою роботою буде анотація, про яку і піде мова у цьому матеріалі.
Анотація допомагає більш точно зрозуміти головну тему, цілі, проблематику дослідження. Важливо писати її таким чином, щоб вона змогла допомогти досліднику зупинитися на Вашій статті та вирішити його задачу.
Всі журнали, які входять до Scopus та Web of Science, висувають високі вимоги до написання резюме науковій роботі та ключових слів, тому що завдяки цьому індексація, пошук та цитування матеріалу буде відбуватися краще. Окрім цього, під час експертного розгляду, рецензенти зможуть швидко та легко зрозуміти, яку статтю вони тримають в руках, а це покращить її шанси на скорішу публікацію.
Створюючи анотацію, потрібно продумати спосіб її оформлення, щоб вона була доступна під час пошуку та розкривала максимум корисноїї інформації. Тоді інші вчені зможуть використати таку статтю у своїх дослідженнях, що буде допомагати покращувати наукометричні показники автора.
Розділи анотації
- актуальність
- проблематика
- рішення
- результати
- висновки
Правила написання
- обсяг – не більше 500 знаків з пробілами (близько 70 слів). Речення невеликі, без занадто складних конструкцій і з мінімальним вживанням термінів
- обирайте поняття, які точно передадуть зміст
- текст зрозумілий, особливо колегам у Вашій дисципліні
- анотація має бути строгою та лаконічною, уникайте води, списків, цитування
- складіть правильний список ключових слів
- пишіть стандартні фрази: «У роботі були розглянуті / представлені / проаналізовані ...», «Особливу увагу було направлено / приділено ..», «В результаті дослідження ..» тощо
- перекладіть анотацію англійською мовою
Нагадаємо, нещодавно вийшов підкаст: "Як підвищити індекс Гірша".