Міністерство освіти і науки України підписало меморандум про співпрацю з міжнародною некомерційною організацією "ORCID". Метою спільної роботи є покращення ситуації з використанням унікальних відкритих ідентифікаторів учених (ORCID IDs) серед українських науковців.

Меморандум про співпрацю між МОН та ORCID. Що передбачає колаборація?

Одним із завдань МОН є інтеграція України до Європейського дослідницького простору, а також краща впізнаванність української науки на національному та світовому рівні. Як зазначає Микола Кизим, перший заступник Міністра освіти і науки України, унікальні  ідентифікатори ORCID будуть допомагати вирізнити наукові результати вітчизняних вчених та забезпечать визнання дослідницьких робіт серед іноземних колег. Окрім цього, використання ідентифікаторів ORCID вбереже час науковців, який вони витрачають на роботу з дублікатами у базах даних.

Що передбачає меморандум про співпрацю?

  • спільну організацію та проведення конференцій, семінарів і вебінарів для сторін, зацікавлених у питаннях наукової комунікації, доступі до інформації та ролі цифрових ідентифікаторів (PIDs) у дослідницькій екосистемі.
  • заохочення використання постійних ідентифікаторів у національних наукових інформаційних системах, репозитаріях, внутрішніх системах видавництв та організацій, що фінансують наукові дослідження; 
  • сприяння розвитку наукових проєктів, що ґрунтуються на даних з Реєстру ORCID; 
  • вдосконалення професійних навичок українських науковців, співробітників редакцій наукових видань та бібліотекарів щодо найкращих світових практик та інструментів створення, зберігання і поширення наукової інформації.

Інформацію взято з сайту МОН

Більше інформації про ORCID Ви можете прочитати в наших матеріалах:

Що таке ORCID, та яке його значення для наукової сфери?

ORCID - детальна інструкція з "експлуатації"

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал «Академічний переклад: вимоги, значення, помилки».

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також