Програма «Горизонт 2020» з 2014 року успішно сприяє 153 українським суб’єктам наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності в реалізації їхніх наукових проєктів. З того часу в Україні підписано 203 грантові угоди на суму 38 млн 358 тис євро.
Плани
Наприкінці 2020 року Програма завершується. Міністерство освіти і науки заявило, що воно зацікавлене у співпраці та участі у наступній програмі «Горизонт Європа», яка також направлена на розвиток досліджень та інновацій.
Як зазначив т.в.о Міністра освіти і науки Сергій Шкарлет, це допоможе залучити українських вчених до участі у міжнародних проєктах, щоб виходити на новий рівень освітнього процесу.
Результати
За останні два роки українські делегати взяли участь у 25 засіданнях комітетів, що відповідають за перевірку наукових проєктів. А це демонструє високий професіоналізм вітчизняних учасників.
Виконавцями проєктів «Горизонт 2020» є ЗВО та наукові установи, що становлять понад 40% від усіх українських організацій, що беруть участь у програмі. Перше місце посідає Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Він лідирує за кількістю реалізованих проєктів. Наразі він бере участь у 8 проєктах.
ЗВО Харкова залучили найбільше грантового фінансування на реалізацію ідей. Це Національний аерокосмічний університет ім. М. Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» (2,06 млн євро) та ННЦ «Харківський фізико-технічний інститут» (1,55 млн євро).
Окрім ЗВО, до програми «Горизонт 2020» приєднались 38 українських організацій малого та середнього бізнесу, які залучили 11,5 мільйонів євро.
А 32 пропозиції від вітчизняних організацій європейські партнери визнали перспективними, щоб втілювати у життя та отримали відзнаку «Seal of Excellence».
Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал "Наукові трансформації. Підбірка новин за жовтень".