За кордоном сфера наукометрії активно досліджується провідними науковцями світу, адже багато хто з них вважає, що завдяки пошукам  у цій галузі можна пролити світло на те, як твориться наука і краще розуміти, як працює вчений.

Нещодавно ми писали про початок конкурсу на премію Юджина Гарфілда. Ця нагорода з 2017 року дістається науковцям, що працюють над інноваційними підходами до аналізу цитування, які покращують процеси вимірювання впливу наукових досліджень. Нам стало цікаво, які свої дослідження запропонували попередні переможці, щоб виграти цей конкурс.

Що такого запропонували учасники премії Юджина Гарфілда, щоб виграти конкурс?

2017 РІК

Переможець: доктор Цзянь Ван (асистент кафедри науково-побутової бізнес-програми на науковому факультеті Лейденського університету). 

Тема дослідження: структура та динаміка науки про ефективну наукову політику.

У дослідженні доктор Цзянь використовував великі бази даних та передову статистикау, щоб виявити структури та динаміку, що лежать в основі науки і техніки, з отриманими результатами, корисними для розробки ефективнішої наукової та інноваційної політики. Його робота досліджує цитуючу поведінку нових досліджень, та, як цитується ця робота, сприяючи важливій дискусії про те, як можна покращити бібліометричні показники для ліпшого виявлення та оцінки нової та творчої науковості. Вчений також зацікавлений у перекладі науки на інновації. Він використовує посилання на наукову літературу з патентів для вивчення цього процесу та вивчення умов, необхідних для успішного перекладу на індивідуальному, командному та мережевому рівнях.

2018 РІК

Переможець: доктор Оріон Пеннер (науковий співробітник на кафедрі інновацій та політики в галузі інтелектуальної власності в Коледжі управління технологіями при політехнічному факультеті Еколе де Лозанна).

Тема дослідження: запропонував показник того, наскільки дослідницька публікація являє собою стрижень між старими та новими ідеями.

Пеннер, досліджуючи кар'єру дослідників, запровадив суворе застосування різних методів обробки природних мов, включаючи тематичні моделі, до різноманітних текстових даних, що випливають із кар'єри дослідника. Завдяки цій нагороді Пеннер поширить ці методи на проблему виявлення окремих видань, які зіграли незвично ключову роль у науковому дискурсі.

2019 РІК

Переможець: доктор Ерджія Ян (доцент кафедри інформатики університету Дрексельського університету обчислювальної техніки та інформатики). 

Тема дослідження: доктор Ян мав на меті використати нагороду для вивчення напівструктурованих або неструктурованих бібліометричних полів, включаючи заголовки, реферати та ключові слова (на відміну від традиційних одиниць, журнальних асоціацій чи авторства), щоб зрозуміти бібліометричні показники та цифри. 

Його дослідження допоможуть створити життєво важливу емпіричну основу для багатьох аспектів наукової діяльності:

  • сприяння інновацій; 
  • вдосконалення та прозоріша розробка наукової політики; 
  • розвиток справедливої ​​та стійкої наукової робочої сили.

Сподіваємось, що і нашим вченим цікаво досліджувати наукометричні питання та є що запропонувати українському та зарубіжному науковому товариству для розвитку цієї сфери.

Цікаво дізнатися, яке дослідження запропонує переможець цього року? Тоді підписуйтесь на наша сторінку у Facebook, а також телеграм-канал видання, щоб разом слідкувати за перебігом конкурсу. 

 

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал «Розпочалась державна атестація ЗВО».

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також