Видання «Наука та метрика» кожного тижня інформує читачів про найголовніші події у сфері науки та наукометрії. Пропонуємо нашим читачам ознайомитись з новим випуском дайджесту (липень №3).  

Щотижневий дайджест новин від видання «Наука та метрика» (липень №3)

Рекомендації щодо відбору видання для публікації від експертів Clarivate

Спеціалісти компанії Clarivate підготували перелік рекомендацій щодо відбору видань для публікації з базі даних Web of Science. Зокрема, експерти радять звернути увагу на додаткові інструменти, що допоможуть здійснити аналітичну роботу: Journal Citation Reports, Master Journal List, Master Journal List Manuscript Matcher, EndNote.

COPE, STM спільно з Maverick Publishing Services підготували звіт про діяльність «паперових фабрик»

COPE та STM спільно з Maverick Publishing Services провели масштабне дослідження, використовуючи дані видавців, щоб зрозуміти масштаб проблеми «паперових фабрик». Також було враховано думки зацікавлених сторін - дослідників, видавців та матеріали форуму Retraction Watch.

Усі дані дослідження та докладний звіт про них, з можливими рекомендаціями щодо розв'язання проблеми, розміщено на сайті COPE.  

Зокрема, йдеться про:

  • Проведення широкої інформаційної компанії.
  • Постійні інвестиції в інструменти та системи виявлення підозрілих публікацій.
  • Взаємодію з установами та спонсорами для перегляду стимулів публікаційної діяльності.
  • Перегляд процесу ретракції.
  • Вивчення можливостей застосування процедури відкликання всіх копій статті, таких як сервери препринтів та репозиторії.

National Academies ініціювала підготовку плану дій щодо допомоги українським вченим

З метою допомоги та підтримки українських вчених, національні академії наук Польщі, України та США скликали зустріч керівників національних академій наук.

За підсумками зустрічі було виокремлено план з 10 дій, спрямований на забезпечення нагальних потреб та відродження української науки в майбутньому. План включає підтримку дослідників, які працюють в українських установах, а також їхніх команд — в Україні, чи за кордоном.

Також спонсори розглядають можливість розробки грантових програм для спільних досліджень, особливо якщо вони проводяться в Україні. Крім цього, деякі видавці скасовують передплату та плату за публікацію авторів, а наукові товариства розглядають можливість тимчасового скасування членських внесків. Такі кроки відкривають можливості щодо негайного розширення зв'язків українських дослідників із міжнародними дослідницькими спільнотами.

Перелік напрямків для пріоритетних наукових досліджень і науково-технічних розробок продовжено до кінця 2022 року

12 липня 2022 р. Кабінетом Міністрів України було прийнято Постанову № 782 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо пріоритетних тематичних напрямів наукових досліджень і науково-технічних розробок та середньострокових пріоритетних напрямів інноваційної діяльності загальнодержавного та галузевого рівнів», що передбачає продовження дії нормативного переліку пріоритетних дослідницьких напрямків, визначених у 2021 році, до кінця 2022.

Попередній випуск інформаційного дайджесту новин від видання «Наука та метрика»

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також