МОН оприлюднило Стратегію розвитку вищої освіти на 2021 – 2031 рр., до якої входять визначення та реалізація пріоритетних напрямків наукової та інноваційної діяльності, зміни в законодавчій базі тощо.

Стратегія змін МОН у сфері вищої освіти та науковій діяльності

За словами Міністра МОН працює над новим завданням – створення нової моделі ЗВО. У перспективі заклади стануть автономними та матимуть право розпоряджатися фінансуванням, залучати грантові інвестиції, допомагати створювати можливості для академічної мобільності за допомогою підвищення рівня конкурентоспроможності ЗВО.

МОН ставить ряд важливих завдань, що стосуються наукової сфери

► Підготовка Закону «Про основні засади формування та реалізації пріоритетних напрямів наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності в Україні».

► Підготовка законопроєкту «Про внесення змін до Закону України «Про наукову і науково-технічну експертизу».

► Підготовка та внесення на розгляд Уряду законів України:

  •  «Про підтримку і розвиток наукових обʼєктів, що становлять національне надбання».
  •  «Про інноваційні парки».
  •  «Про підтримку та розвиток інноваційної діяльності».
  •  «Про ратифікацію Угоди між Україною та Європейським Співтовариством про наукове і технологічне співробітництво» та інші документи, які передбачають міжнародну співпрацю України з ЄС та США.

► Підвищення рівня впровадження комерціалізації результатів наукових досліджень, поліпшення ефективності здійснення науковими парками інноваційної діяльності та інтеграція ЗВО і наукових установ у промисловість.

► Забезпечення участі у програмах з досліджень та інновацій «Горизонт Європа», Євратом, COST та Європейського інституту інновацій і технологій.

► Проведення конкурсного відбору наукових, науково-технічних робіт та проєктів, які фінансуються за рахунок Європейського Союзу з наукових досліджень та інновацій «Горизонт 2020».

Інформацію взято з сайту МОН

Плани масштабні! Бажаємо успішного втілення. Будемо слідкувати за перебігом їхньої реалізації у подальшому.

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал «Набір статей у Науковий вісник Мукачівського державного університету. Серія "Економіка".

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також