Публікація статті в міжнародних базах даних стала важливою необхідністю в дослідницькій діяльності кожного сучасного науковця. Це підвищує рейтинг автора і відкриває нові можливості в його роботі. Незважаючи на всі плюси, публікація – це досить складний і довгий процес. Він забирає багато часу у вченого, який той може витратити на свої дослідження, наукові конференції, спілкування з колегами або особисті справи. Для вирішення цього складного процесу багато вчених звертаються до професійних компаній, які надають послуги з повного супроводу статті фахівцями їхньої організації. На зв'язку з науковцем постійно знаходиться спеціаліст компанії, який сповіщає його про всі етапи підготовки і доопрацювання дослідження. Він веде проект від початку і до самого рішення редакційної колегії журналу.

Головні етапи супроводу статті:

Етап 1

Вибір журналу для публікації.

Підбір видання – це важливий і клопіткий етап, коли мова йде про індексацію роботи у світових базах даних, як Scopus і Web of Science. Журнали, які входять у ці бібліографічні платформи, досить високоякісні. Приймаючи рішення публікуватися в них, потрібно бути готовим до підвищених вимог до рецензування, які досить складно виконати, не звертаючись за допомогою до професійних компаній, що займаються науково-публікаційною діяльністю. Кожен журнал, який науковець обирає для своєї публікації, повинен найкращим чином відповідати тематиці дослідження, мати незаплямовану репутацію і дотримуватися всіх норм рецензування. Цей момент має деякі перешкоди, бо, на жаль, існують «хижацькі» журнали, що не дотримуються публікаційної етики і працюють лише для того, щоб заробляти гроші. Одні з їхніх головних характеристик: відсутність рецензування, занадто висока або низька плата за випуск і підвищений акцент на оформленні статті, ніж на її внутрішньому змісті. Хочеться відзначити, що такі бази даних, як Scopus і Web of Science декілька разів на рік переглядають свої списки і виключають неякісні видання. Щоб не стати жертвою обману, фахівці компанії з перемовин з журналами дуже уважно підбирають видання для публікації. У їхньому списку є багато журналів-партнерів, які довели свій високий авторитет за роки плідної співпраці.

Етап 2

Академічний переклад статті.

Кожна стаття, яку подають на публікацію, повинна бути правильно перекладена академічною англійською мовою професійним перекладачем, який широко обізнаний в темі публікації. Після чого найкращим рішенням буде
віддати матеріал на вичитування носію мови, який і завершує етап. Можна спробувати перекласти самостійно, якщо є впевненість у своїх знаннях. Але, як показує практика, краще звернутися до професійного перекладача, який постійно займається цим, і в нього є необхідний досвід і навички. Наявність великої кількості помилок в перекладі може стати причиною відмови в публікації і доведеться знову витрачати багато сил на підготовку або доопрацювання наукового дослідження для повторної відправки на рецензування.

Етап 3

Редагування і оформлення наукової праці.

​​​​​​​
Всі наукові журнали, індексовані Scopus і Web of Science, прописують досить серйозні вимоги до оформлення та змісту наукової роботи. Її необхідно вичитати на зміст, відповідність темі та відредагувати всі помилки. І краще, щоб це зробив професійний редактор, адже коли вчений пише роботу, він повністю занурений в неї і може не помітити неточності. «Око замилене», тому необхідний свіжий і професійний погляд.

Яких критеріїв потрібно дотримуватися при оформленні, щоб наукова робота пройшла рецензування?
- робота написана зрозумілою мовою;
- вона корисна для наукового товариства, цікава і несе інноваційні ідеї;
- матеріал перекладений академічною англійською мовою;
- анотація має чітку структуру і підібрані відповідні ключові слова;
- відсутність орфографічних та стилістичних помилок

- бібліографічний список відповідає стилю оформлення the APA 6th edition;
- враховані всі вимоги редакції журналу;
- дані в роботі точні, а текст структурований згідно стандартам IMRAD і відповідає всім нормам журналів тощо.

Етап 4 

Перевірка унікальності тексту.

Ще одним важливим процесом, який грає величезну роль при розгляді роботи, є унікальність тексту. Редактори суворо ставляться до плагіату в дослідженні. Досить часто через нього роботу можуть повернути без можливості знову відправити її на рецензування. Фахівці компанії проводять перевірку оригінальності тексту за допомогою спеціального програмного забезпечення і, у разі потреби, самі підвищують унікальність статті, що збільшує шанси на успішне рецензування. Редакційний етап – один з найскладніших етапів, від якого може залежати, наскільки успішною буде публікація статті, тому підійти до нього потрібно дуже серйозно.

Етап 5

Робота з журналом

Після того як процес пошуку журналів, перекладу, оформлення та редагування статті завершено, роботу відправляють на розгляд в редакцію журналу. Даний період вміщує в себе комунікацію з видавництвом і листування з редакцією, а також роботу із зауваженнями, якщо такі з'являться. Після цього відбувається етап рецензування незалежними експертами, які працюють в такій самій галузі, що й автор. У кожного журналу період розгляду свій. Процес рецензування може зайняти від 3 місяців до року, незалежно від того, до якої бази даних входить видання: до Scopus чи Web of Science. Зазвичай роботу повернуть на доопрацювання з коментарями рецензентів. Після внесення всіх правок, потрібно знову подати її на рецензування. Якщо в рецензентів більше не буде питань, відбудеться остаточний розгляд статті редакцією, щодо можливого прийняття роботи до публікації. Якщо ж вона була схвалена та надрукувана, фахівці компанії надсилають статистику про індексацію статті, що й є останнім етапом у супроводі публікації вченого.

Автор статті - Тетяна Журкович

img

Авторка статей журналу «Наука та Метрика». За професійною освітою журналіст і редактор. Свою бездоганну репутацію у сфері наукометрії здобула, співпрацюючи з міжнародними науковими організаціями. Наразі набутий досвід та знання використовує для створення інформаційних матеріалів для наукових видань.

Читайте також