8 листопада міністерка освіти і науки України Ганна Новосад провела зустріч з журналістами і презентувала свій «TO DO LIST», в якому підняла питання про найближчі зміни у сфері освіти і науки. Нововведення планують здійснити до кінця 2019 року, а також продовжити в 2020-му та протягом наступних 5-ти років. ​​​​​​​

Стосовно науки Ганна Новосад презентувала список задач, які допоможуть інтегрувати українську науку у світовий дослідницький простір та створити належні умови для її розвитку.  ​​​​​​​

                                          

                                                                                                                               Автор фото – прес-служба МОН

  • Початок роботи Національного Фонду Досліджень

Ця установа має стати інструментом, який забезпечить прозорий та якісний розподіл коштів на наукову діяльність. Окрім цього, Фонд має створити умови для залучення позабюджетного фінансування та виходу України на міжнародну наукову арену.

  • Простіша мобільність та фінансування на грантових засадах

Створення умов зі сторони держави для академічної мобільності та реалізації наукової діяльності поза межами України, а також тенденційне використання грантової підтримки.

  • Запуск п’яти центрів колективного користування обладнанням для наукових досліджень в університетах

Центри допомагають реалізовувати наукові програми та проекти, залучати студентів, аспірантів та молодих вчених до дослідницької роботи, забезпечувати проведення спільних наукових робіт вітчизняними та закордонними науковими закладами та ВНЗ.

  • Початок роботи Національного репозиторію академічних текстів

Національний репозиторій – це Інтернет-платформа, де є доступ до академічних текстів. Користувачі мають свій персональний профіль, можуть здійснювати пошук та неформальний обмін науковою інформацією.

  • Атестація Національної академії наук та галузевих академій наук.

Державна атестація проводиться експертними групами та комісією для оцінки ефективності наукової та інноваційної роботи закладів.

  • Базова фінансова підтримка ВНЗ

Кожен український ВНЗ може отримати основне фінансування від держави у розмірі 400 млн грн. Для цього він має пройти атестацію на початку 2020 року.

  • Запуск програми постдокторантури

Ця програма полягає у підтримці досліджень на цьому рівні, активізації міжнародної та міжгалузевої мобільності, налагодженні закордонних зв’язків, забезпеченні кар’єрного росту тощо.

  • Horizone Europe

У 2015 році Україна долучилась до програми ЄС з досліджень «Горизонт 2020», робота якої направлена на фінансування науки та інноваційних ідей, а також у створені передової та відкритої науки, високоякісних проектів, впровадження нововведень у малому та середньому бізнесі тощо.

Наша редакція продовжує активно слідкувати за всіма подіями у сфері наукометрії та науки і бажає нашому уряду успішно реалізувати проекти, які націлені на покращення цієї сфери.

 

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також